روند صعودی قیمت جهانی طلا در روزهای آینده

قیمت جهانی طلا
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که روند صعودی قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

گزارش سایت طلافروشان از نظر سنجی سایت کیتکو از روند قیمت جهانی طلا در هفته جاری
آدریان دی (Adrian Day)
رئیس شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی
آدریان دی با احتیاط نسبت به روند کوتاه‌مدت قیمت جهانی طلا خوش‌بین است. “اونس طلا در محدوده اشباع فروش قرار گرفته، اما احتمالاً جهش صعودی فوری نخواهد داشت. نگرانی‌ها از اقتصاد جهانی (به خاطر جنگ تجاری و به خصوص بحران در اقتصادهای نوظهور مثل ترکیه) تقاضا برای طلا را هم افزایش داده است. بازگشت آرامش در روابط تجاری یا وضعیت اقتصادهای نوظهور و همچنین بازگشت نزولی دلار آمریکا می‌تواند به نفع بازار طلا باشد.”

رالف پرستون (Ralph Preston)

رئیس شرکت Heritage West Financial
پرستون انتظار دارد که جهش صعودی طلا از حمایت‌های تکنیکال ادامه یابد.ریچارد بیکر (Richard Baker)
سردبیر Eureka Miner Report
بیکر هم نسبت به روند قیمت جهانی طلا خوش‌بین است و معتقد است که احتمالاً قیمت طلا از تغییرات یوان چین پیروی خواهد کرد. بانک مرکزی چین پیش از شروع مذاکرات این هفته تجاری میان آمریکا و چین از یوان حمایت کرد و آن را به تعادل رساند. این در حالی است که روز جمعه، نرخ یوان در بازار هنگ‌کنگ (USDCNH) به زیر نرخ یوان در بازار داخلی چین (USDCNY) عبور کرده است. این تغییر نشانه‌ای از تقویت کوتاه‌مدت ارزش یوان است.
“چنین تغییری در ارزش یوان می‌تواند به نفع قیمت اونس طلا باشد. با رشد ارزش یوان چین، قیمت طلا هم در برابر دلار افزایش خواهد یافت. همچنین نشانه‌هایی هم از بهبود تقاضای طلا در کشورهای آسیایی دیده می‌شود.”دنیل پاویلونیس (Daniel Pavilonis)
کارگزار ارشد کالا در RJO Futures
پاویلونیس انتظار دارد که به خاطر رابطه معکوسی که بین تغییرات طلا و دلار آمریکا وجود دارد، قیمت طلا کاهش یابد.
“دلار آمریکا به رشد خود ادامه خواهد داد. سرمایه‌گذاران می‌خواهند که پول خود را در دلار نگه دارند. اگر آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد، دلار تقویت خواهد شد.”

افشین نبوی (Afshin Nabavi)

سرپرست دفتر معاملات MKS
افشین نبوی انتظار دارد که بازار بین ۱۱۸۰ و ۱۲۱۰ دلار در نوسان باشد. از نظر او جریانات فصلی باعث خواهند شد تا طلا در دامنه محدودی در نوسان باشد. معمولاً در فصل تابستان، حجم معاملات به خاطر تعطیلات تابستانی اکثر سرمایه‌گذاران کاهش می‌یابد.ز نشان می دهد که روند صعودی قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.
بر اساس مستندات  این گزارش، در این نظرسنجی کیتکو نیوز ۱۷ کارشناس ارشد وال استریت شرکت کرده اند که ۹ نفر از آنها یعنی معادل ۵۳ درصد پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا افزایش خواهد یافت. ۲ نفر معادل ۱۲ درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند و ۶ نفر دیگر معادل ۳۵ درصد نیز اعلام کردند قیمت جهانی طلاا تغییری نخواهد داشت.