سیر نزولی قیمت‌ سکه و ارز در بازار تهران

با افت قیمت دلار در بازار آزاد، قیمت انواع سکه نیز در بازار تهران سیر نزولی به خود گرفته است و شاهد کاهش التهابات بازار و ثبات نسبی آن هستیم.

به گزارش طلافروشان، سکه تمام بهار آزادی امامی در لحظه تنظیم این خبر یعنی چهارشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۷، با قیمت سه میلیون و هشتصد و چهل و شش هزار تومان نعامله می‌شود که نوید از کاهش ۹۰ هزار تومانی آن نسبت به روز قبل دارد. سکه تمام بهار طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۴۵۳ هزار تومان قیمت خورده است و نسبت به روز گذشته ۱۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

نیم سکه بهار آزادی نیز ۱۰۰ هزار تومان  ارزش خود را از دست داده و با قیمت یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله می‌شود. ربع سکه بهار آزادی نیز با ۳۰ هزار تومان کاهش قیمت رقم ۹۱۱ هزار تومان را برای خود به ثبت رسانیده است. سکه گرمی نیز با قیمت ۵۰۱ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود که نشان از کاهش ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته دارد.

بر اساس این گزارش هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته حدود ۳ هزار تومان کاهش قیمت داشته است و ۲۹۴ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می شود.

بر اساس آمارهای منتشره از سامانه سنا، قیمت هر دلار آمریکا ۱۳ تومان کاهش یافته است و با قیمت ۷ هزار و ۹۳۵ تومان معامله شده است. هر یورو با ۲۴ تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته با مبلغ ۹۴۰۰ تومان و هر پوند نیز با ۶۶ تومان کاهش ۱۱ هزار و ۹۶۰ تومان به فروش رفته است.

در جدول زیر می توانید قیمت های هر کدام از اقلام گفته شده در بالا را در طول هفته مشاهده کنید:

سکه