جزئیات خدمات صرافی ها اعلام شد

صرافی ها

فهرست خدمات جدید صرافی ها که شامل ۲۳ عنوان مختلف از جمله ارز مسافرتی را شامل می شود به همراه جزئیات آن توسط بانک مرکزی اعلام شد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با اجرایی شدن بسته جدید ارزی از روز گذشته صرافی های کل کشور هم بعد از سه ماه تعطیلی دوباره فعالیت خود را شروع کرده اند. بانک مرکزی هم برای ساماندهی کار صرافی ها و جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات گذشته، “دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی ها” را به آنها ابلاغ کرد که در آن فهرستی از بیست و سه مورد خدمات جدید صرافی ها از جمله ارز مسافرتی دیده می‌شود.

این فهرست جدید شامل مصارف خدماتی مجاز برای فروش ارز به ۲۳ مورد تقسیم‌بندی شده است که شامل مسافرتی، درمانی، دانشجویی و دانش‌آموزی، فرصت مطالعاتی، حق عضویت و حق ثبت‌نام در سازمان‌ها و مجامع بین‌الملی و محافل علمی وهزینه چاپ مقالات علمی، هزینه شرکت‌ در نمایشگاه‌های خارج از کشور، حق الوکاله دعاوی خارجی، هزینه اجاره و اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی، هزینه برگزاری همایش‌های بین‌المللی و اعطای جوایز جشنواره‌ها و مسابقات، هزینه انجام آزمایش‌های علمی و فنی، انتشار آگهی در خارج از کشور و دریافت گواهی بین‌المللی، هزینه خرید امتیاز پخش فیلم، هزینه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، هزینه‌های شرکت‌های اعزام‌کننده زائرین به عتبات عالیات و عمره مفرده، ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی، هزینه حقوق و مزایای کارکنان شاغل در ایران، بابت رانندگان حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت، شرکت‌ در دوره‌های آموزشی و پژوهشی خارج از کشور، هزینه خدمات کنسولی سفارت‌خانه‌های خارجی، هزینه‌های ارزی شرکت‌های مسافرتی و گردشگری، هزینه‌های حمل، ترانزیت و توزیع محموله‌های پستی بین‌المللی برای شرکت‌های پستی و بابت تبدیل مانده ریالی ناشی از خرید ارز اتباع خارجی است.

بر اساس تصمیم بانک مرکزی سقف ۵ هزار یورو برای ارز مسافرتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان می‌توانند با ارائه بلیط – گذرنامه و ویزا، آن را از صرافی های مجاز تهیه کنند. همچنین مقرر شده است که بابت هزینه خدمات کنسولی سفارت خانه های خارجی مثل اخذ روادید و غیره، صرافی ها می توانند بابت هر نفر مبلغ ۱۰۰ یورو به متقاضیان ارز بفروشند.

جزئیات خدمات جدید صرافی ها همراه با تمام جزئیات را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

صرافی ها