قیمت طلای جهانی با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد

قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی به پایین‌ترین سطح خود در سال گذشته رسیده است ولی با این حال طبق پیش بینی موسسه تحقیقاتی “آسبوری ریسرچ” سیر نزولی قیمت طلای جهانی ادامه خواهد یافت.

به گزارش طلافروشان و به نقل از سایت خبری کیتکو نیوز، موسسه تحقیقاتی “آسبوری ریسرچ” ادعا کرده است که طبق تحلیل های کارشناسان خود اعتقاد دارد قیمت طلای جهانی کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد و تا ۱۰۰ هزار دلار در هر اونس نیز افت قیمت خواهد داشت.

بر  مبنای گزارش جان کوسار کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی فوق الذکر،  بعد از شکسته شدن سطح حمایتی ۱۲۵۷ دلار برای هر اونس،  سیر نزولی اونس طلای جهانی ادامه خواهد یافت و حتی احتمال شکستن سطح   ۱۱۰۰ صد و حتی ۱۰۰۰ دلار نیز در آینده نزدیک برای قیمت طلای جهانی محتمل میباشد.

لازم به ذکر است قیمت طلای جهانی طی ۴ هفته گذشته با کاهش روبرو شده است. ذخایر طلای بعضی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز طی هفته های اخیر همراه با کاهش بوده است.

به گزارش طلافروشان و طبق اظهارات این کارشناس اقتصادی: رابطه معکوس بین ارزش دلار و قیمت اونس جهانی طی شش ماه گذشته به بیش از ۰٫۸۹ واحد رسیده است. فدرال رزرو آمریکا با افزایش نرخ بهره و همچنین دولت آمریکا با بالا بردن سود اوراق قرضه خود می‌تواند تقویت ارزش دلار امریکا را ادامه دار کند که تمامی مسائل گفته شده بر روی قیمت طلا فشار وارد میکند و موجبات کاهش بیش از پیش آن را فراهم می آورند.