کاهش قیمت سکه و دلار در پی هجوم فروشندگان به بازار

سکه و دلار

پس از بیان جزئیات بسته جدید ارزی از طرف رئیس کل بانک مرکزی، شاهد واکنش مثبت بازارها به این سیاست های جدید هستیم و کاهش قیمت ها در بازار سکه و دلار شروع شده است.

به گزارش طلافروشان و به نقل از همتی رئیس کل بانک مرکزی که مصاحبه وی در گفت و گوی ویژه خبری دیشب و از شبکه دو سیما پخش شد، جزئیات سیاست‌های جدید ارزی دولت را رونمایی کرد. از مهمترین عناوین صحبت های وی می توان به آزاد شدن خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافی ها و حذف عنوان قاچاق از این مبادلات، تعمیق بازار ثانویه و تزریق ارز پتروشیمی‌ها به این بازار، عدم قیمت گذاری ارز توسط بانک مرکزی و اکتفا به سیستم عرضه و تقاضا در بازار اشاره کرد.

با ابلاغ این بسته جدید ارزی و انتشار اخبار جزئیات آن، کاهش قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و دلار شدت بیشتری پیدا کرده است و فعالین بازار در انتظار ترکیدن حباب در بازارها هستند. چون بعد از اعلام بسته جدید ارزی، فروشنده های سکه و دلار به بازار هجوم آورده اند که قبل از ریزش بیشتر قیمت‌ها از سرمایه های خود محافظت کند ولی همین امر موجب شدت گرفتن ریزش قیمت‌ها در بازار شده تا جایی که قیمت دلار وارد کانال ۹۰۰۰ تومانی شده است. در لحظه تنظیم این سند هر دلار آمریکا با قیمت حدود ۹۰۰ هزار و ۶۰۰ تومان در بازار معامله می شود که شواهد حاکی از ادامه دار شدن کاهش قیمت آن است.

ریزش قیمت ها در بازار سکه و طلا هم کاملا مشهود است. قیمت سکه به حدود سه میلیون و ۳۹۵ هزار تومان رسیده است که در مقایسه با قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی روز گذشته کاهش چشمگیری را نشان میدهد.  فعالین بازار اعتقاد دارند که کاهش قیمت ها ادامه دار خواهد شد و حباب طلا، سکه و دلار به زودی خواهد ترکید.

قیمت طلا هم از این قاعده مستثنا نیست و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمتی در حدود ۲۷۰ هزار تومان معامله می‌شود. هر مثقال طلا نیز در بازار در حدود یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان قیمت خورده است.

در حال حاضر سکه و دلار های خانگی در حال ورود به بازار هستند و تعداد فروشندگان در بازار بسیار زیاد شده است.