حباب سکه و ارز می ترکد / ۲.۶ میلیون سکه پیش فروش شده در راه بازار

حباب سکه

پیش بینی می شود با توجه به ابلاغ بسته جدید ارزی و آزاد شدن معامله ارز در صرافی ها از طرفی و تحویل دو میلیون و ۵۸۰ هزار سکه پیش فروش شده در هفدهم مرداد ماه از طرف دیگر، حباب سکه و ارز به زودی از بین خواهد رفت.

به گزارش طلافروشان و با استناد به آخرین گزارش های میدانی از بازار تهران، هر دلار آمریکا بین ۹۴۰۰ تا ۹۷۰۰ تومان معامله می‌شود. اعلام جزئیات بسته جدید ارزی در مصاحبه رئیس بانک مرکزی و مشخص شدن تاریخ ۱۶ مرداد ماه برای اجرایی شدن سیاست های این بسته جدید، باعث ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و ارز شده است.

از طرف دیگر زمان تحویل سکه های پیش فروش شده در سررسید شش ماهه از تاریخ هفدهم مرداد ماه شروع میشود و در مجموع دو میلیون و ۵۸۰ هزار عدد سکه امامی تا تاریخ شانزدهم آبان ۱۳۹۷ تحویل متقاضیان خواهد گردید. لازم به یادآوری است که در طرح پیش فروش سکه حدود ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار عدد سکه بهار آزادی و در سررسیدهای مختلف پیش فروش شده است. یک میلیون و ۶۱۰ هزار سکه که سر رسید های یک و سه ماهه داشتند و به متقاضیان تحویل شده است. حالا نوبت به سکه های پیش فروش شده در سررسید شش ماهه است که که مجموعا دو میلیون و ۵۸۰ هزار عدد سکه را شامل میشود و از هفدهم مرداد تحویل متقاضیان خواهد گردید.

بسیاری از فعالین بازار و همچنین کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند که عوامل مطرح شده در بالا می تواند تاثیر بسزایی در بازار داشته باشد و به زودی شاهد خواهیم بود که حباب سکه و ارز به کلی از بین خواهد رفت و گزارشات میدانی هم این مدعا را ثابت می کند. کاهش قیمت‌ها از دیروز و همزمان با انتشار خبر اعلام جزئیات بسته جدید ارزی شروع شده و امروز هم با مشخص شدن دقیق جزئیات آن این کاهش قیمت ها شدت بیشتری به خود گرفته است. فعالین بازار همچنین اعتقاد دارند که این افت قیمت ها تا از بین رفتن همه حباب ها و رسیدن بازار به آرامش کامل ادامه خواهد داشت.