ریزش قیمت سکه و طلا همچنان ادامه دارد

ریزش قیمت

ریزش قیمت ها در بازار سکه و طلا در حالی ادامه دارد که تاکنون قیمت سکه را تا مرز سه میلیون و پانصد هزار تومان کاهش داده است.

به گزارش طلافروشان و همانطور که استحضار دارید هفته گذشته و با تغییر رئیس بانک مرکزی اعلام شد که این نهاد با همکاری دولت و کارشناسان در حال تهیه بسته جدید ارزی هستند که به زودی رونمایی خواهد شد.  هم زمان با اعلام این خبر ریزش قیمت در بازار سکه و طلا شروع شد و با قطعی شدن این خبر و اعلام جزئیات آن روند ریزش قیمت ، روند سریع تری به خود گرفت.

معاون اول رئیس جمهور دیروز اعلام کرد که این بسته ارضی دوشنبه صبح رونمایی می‌شود. قرار است که امشب هم رئیس جدید بانک مرکزی از طریق صدا و سیما و در اولین گفت و گوی خبری خود از رسانه ملی بعد از انتصابش  در این نهاد، بسته جدید را رونمایی کند و از دوشنبه روند عملیاتی آن شروع شود.

انتشار همین اخبار کافی بوده است تا آرامش نسبی بر بازار حاکم شود و خرید هیجانی سکه و طلا از طرف مردم و بازاری ها متوقف گردد. بر همین اساس سکه طرح جدید از صبح امروز یعنی یکشنبه چهاردهم مردادماه کار خود را با قیمت ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان آغاز کرد ولی فقط ظرف ۲ ساعت از شروع کار بازار، تا مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومان افت قیمت داشت.  یعنی هر عدد سکه بهار آزادی طرح جدید فقط ظرف ۲ ساعت حدود ۲۵۰ هزار تومان ریزش قیمت داشت.

دلار آمریکا نیز که در بازار آزاد ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شد ظرف همین دو ساعت  به مبلغ ۹ هزار و ۷۵۰ تومان کاهش قیمت داده است. فعالین بازار می‌گویند که در صورت اعلام اخبار مثبت بسته جدید ارزی بانک مرکزی، ریزش قیمت ها در بازار ادامه دار خواهد شد.