تازه ترین تحلیل ها از قیمت جهانی طلا در نظرسنجی کیتکو

قیمت جهانی

به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو، تازه ترین تحلیل ها از کارشناسان اقتصادی و همچنین سرمایه گذاران بین المللی از روند آتی قیمت جهانی طلا در ادامه خدمتتان ارائه میگردد.

نظر سنجی سایت کیتکو از روند آتی انس و قیمت جهانی طلا :

آدام باتن (Adam Button)

مدیر شرکت ForexLive

باتن انتظار دارد که قیمت اونس طلا با جهش صعودی و اصلاحی مواجه شود. “قیمت جهانی اونس طلا از هشت هفته گذشته، هفت بار در محدوده منفی بسته شده است، اما هیچ روندی تا ابد ادامه نمی یابد. معمولا ماه اوت به خاطر فشار های فصلی مثبت ماه خوبی برای بازار اونس طلاست و همچنین قیمت اونس طلا هم در نزدیکی حمایت ۱۲۰۰ دلاری قرار دارد.”

شان لوسک (Sean Lusk)

مدیر شرکت Walsh Trading

لوسک معتقد است که اگر حمایت کلیدی ۱۲۰۰ دلاری موقعیت خود را حفظ کند، به زودی شاهد ورود خریداران طلا به بازار خواهیم بود. “در داده های بازار کار آمریکا، گزارش بخش بیکاری ناامید کننده بود. از دید عوامل فصلی این هفته شاهد ورود بیشتر خریداران از کف های قیمتی خواهیم بود.”

کن موریسن (Ken Morrison)

سردبیر خبرنامه Morrison on the Markets

“همه شرایط برای بازگشت صعودی و قابل توجه قیمت جهانی اونس طلا فراهم شده است. شاخص دلار آمریکا در مقاومت کلیدی (۹۵ واحدی) متوقف شده و درصد خوش بینی سرمایه گذاران به آینده قیمت اونس طلا ۶ درصد است که پایین ترین سطح از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ محسوب می شود. در این میان صندوق های سرمایه گذاری هم در موقعیت های فروش قرار گرفته اند، به طوریکه خالص قرارداد های فروش از رکورد قبلی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ هم فراتر رفته است. من انتظار دارم که این هفته قیمت آتی ماه دسامبر اونس طلا به ۱۲۴۰ دلار برسد.”

کولین سیزینسکی (Colin Cieszynski)

استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA

این فعال حرفه ای هم دید مثبتی نسبت به روند این هفته قیمت جهانی اونس طلا دارد. “قیمت اونس طلا در حال نزدیک شدن به محدوده ۱۲۰۰ دلاری است و دوره فصلی منفی بازار طلا هم رو به پایان است. از دید تکنیکال، هر چند که کف قیمتی پایین تر و جدیدی در هفته گذشته ثبت شد، اما اندیکاتور RSI کف قیمتی بالاتری در محدوده اشباع فروش ثبت کرده، که واگرایی مثبتی محسوب می شود. همچنین به نظر می رسد که شاخص دلار آمریکا از ۹۵ واحد و نرخ بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا هم از ۳ درصد پایین آمده اند. رشد شاخص NFP آمریکا هم ضعیف تر از انتظارات بازار بود و شش هفته هم تا نشست بعدی فدرال رزرو آمریکا زمان باقی مانده است. به همین دلیل انتظار نمی رود که در هفته پیش رو اتفاقی بیفتد که دلار تقویت شود و یا قیمت اونس طلا کاهش یابد.”

کوین گردی (Kevin Grady)

رئیس شرکت Phoenix Futures and Options LLC

گردی معتقد است که جهش صعودی روز جمعه طلا که واکنشی به گزارش های نسبتا ضعیف اشتغال آمریکا بود، یک واکنش موقتی است. “اونس طلا در واکنش به گزارش های ضعیف اشتغال آمریکا از کف قیمتی هفتگی خود فاصله گرفت. من فکر می کنم که این یک فرصت خوب برای ورود به معامله فروش اونس طلاست. من همچنان معتقدم که روند بازار نزولی است و این هفته قیمت اونس طلا می تواند به حمایت ۱۲۰۰ دلاری برسد. نرخ های بهره بالا همچنان بر قیمت اونس طلا فشار خواهند آورد. در حال حاضر من دلیلی برای ورود به معامله خرید طلا نمی بینیم.”

فیلیپ استرایبل (Phillip Streible)

استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures

این فعال حرفه ای بازار هم پیش بینی می کند که قیمت جهانی اونس طلا ۱۲۰۰ دلار را لمس خواهد کرد. “با توجه به واکنش مثبت اما کوتاه اونس طلا به گزارش های ضعیف اشتغال آمریکا، من انتظار دارم که کف قیمتی اونس طلا در موج نزولی آینده شکسته شود. این حرکت نزولی می تواند تا ۱۲۰۰ دلار هم ادامه یابد.”

مارک لیبویت (Mark Leibovit)

سردبیر خبرنامه VR Gold Letter

لیبویت معتقد است که تا وقتی سیگنال خریدی در حجم معاملات مشاهده نشود، روند بازار خنثی خواهد بود. او در ادامه گفت که اگر بازار برای رالی صعودی آماده است، سیگنال آن کجاست؟