نوسان قیمت اونس طلا در دامنه ۱۲۰۰ تا  ۱۲۴۰ دلار در بازه کوتاه مدت

قیمت اونس طلا

نشریه موریسون در سرمقاله خود پیش بینی کرده است که برای بازی کوتاه مدت قیمت اونس طلا در دامنه‌ی ۱۲۰۰ تا ۱۲۴۰ دلار نوسان خواهد داشت.

به گزارش طلافروشان و به نقل از نشریه موریسون، سردبیر این نشریه در مقاله خود بیان داشته است که: قیمت اونس طلا برای رسیدن به سطح مقاومتی ۱۲۴۰ دلار تلاش زیادی را انجام خواهد داد. وی همچنین گفته است که:  بزرگترین مانع برای این افزایش قیمت اونس طلا هم افزایش ارزش دلار می باشد که آمارهای آن برای سه ماهه دوم ۲۰۱۸ میلادی منتشر گردیده است و فشار زیادی بر قیمت طلا وارد می کند. خبرهایی که افزایش نرخ بهره توسط فدرال ریزرو را زمزمه می کنند هم موجب بالا رفتن ارزش دلار و افت قیمت اونس طلا شده است.

جورج گرو کارشناس ارشد اقتصادی که در موسسه “آر بی سی” فعالیت می کند نیز بیان داشته: سطح حمایتی ۱۲۲۰ دلار، سطحی حساس برای قیمت اونس طلا میباشد که در صورت حفظ آن برای روزها و هفته های آینده، احتمال صعود آن به سطحی بالاتر قابل انتظار می باشد.

سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه “والش تریدینگ” نیز اعتقاد دارد که: تقاضای طلا در بازارهای بین المللی با شروع فصل پاییز افزایش پیدا خواهد کرد که موجب تقویت قیمت اونس طلا خواهد شد. کشور چین هم که جدیدا تصمیم به تقویت ذخایر طلای خود گرفته است باعث افزایش چشمگیر تقاضا در بازارهای بین المللی شده است که به نفع قیمت اونس طلا جهانی می باشد.

تجزیه و تحلیل کارشناسان از طریق ابزارها و نمودارهای مختلف حاکی از آن است که قیمت ۱۲۰۹ دلار سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلای جهانی است و در صورت شکسته شدن این سطح حساس، قیمت آن تا ۱۲۰۰ دلار نیز افت خواهد داشت.