پیش بینی افزایش قیمت طلا دربازه بلند مدت

قیمت طلا

برخلاف آمار ناامید کننده ای که قیمت طلا در هفته‌های اخیر برای خود به ثبت رسانیده، بانک آمریکایی گلدمن ساش در تحلیلی بیان کرده است که قیمت اونس جهانی طلا برای سال آینده میلادی افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از گزارش موسسه اسکراب رجیستر:  بانک آمریکایی “گلدمن ساش” در جدیدترین پیش بینی خود ادعا کرده است که با توجه به افزایش تقاضای خرید طلا از طرف چین و دیگر بازارهای نوظهور، قیمت طلا در سال آینده میلادی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

گزارش این بانک آمریکایی حاکی از آن است که برای سال ۲۰۱۹ میلادی قیمت هر اونس طلا مرز ۱۴۵۰ دلار را نیز خواهد شکست.کارشناسان بانک گلدمن ساش اعتقاد دارند که کاهش تقاضای خرید طلا از طرف چین علت اصلی کاهش قیمت طلا در هفته های گذشته می باشد و سیاست‌های تجاری جدید آمریکا در این زمینه تاثیر چندانی نداشته است. به عبارت دیگر سرمایه گذاران بین المللی از شرایط اقتصادی چین نگران هستند و آمارهای اقتصادی جدیدی نیز که منتشر شده است کاهش رشد اقتصادی چین را به روشنی نشان می‌دهد.

کارشناسان این بانک آمریکایی بر این باورند که نرخ تورم در آمریکا رو به افزایش است و همین امر سبب پایین آمدن نرخ بهره واقعی خواهد شد که تمامی مسائل کفه ترازو را به نفع قیمت طلا جهانی سنگین خواهد کرد.

همچنین در این گزارش پیش‌بینی شده است که ارزش یوان چین در مقابل دلار آمریکا در مدت ۱۲ ماه آینده تقویت خواهد شد و موجبات افزایش قیمت اونس جهانی طلا را به بیشتر از ۱۴۵۰ دلار فراهم خواهد ساخت.