سقوط آزاد قیمت ها در بازار ارز، طلا و سکه

ارز، طلا و سکه

با انتشار خبرهایی مبنی بر قصد دولت برای ارائه سیاست های جدید کنترل بازار ارز، طلا و سکه از سویی و همچنین اظهارات دیشب ترامپ از سوی دیگر، سقوط آزاد قیمت ها در بازار دلار، طلا و سکه آغاز شده است.

به گزارش طلافروشان، دیروز خبرهایی در رسانه ها منتشر شده بود که رئیس کل جدید بانک مرکزی با تقویت بازار ثانویه ارز و تزریق ارز پتروشیمی‌ها به این بازار موافقت کرده است و سیاست‌های جدید ارزی دولت نیز به نتیجه رسیده که در  اوایل هفته آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

از طرف دیگر هم رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری  مشترک خود با نخست وزیر ایتالیا که دیشب برگزار شده بود، اظهارات مهمی را مطرح کرد. وی گفته است که حاضرم با ایرانی ها بدون هیچگونه پیش شرطی و هر وقت که آنها بخواهند ملاقات کنند. نمی دانم آنها آماده باشند یا نه ولی این ملاقات هم برای آنها خوب است، هم دنیا و هم ما. وی همچنین ادامه داد ه است که: من تصور می‌کنم که ایرانی ها در نهایت به ملاقات با ما تمایل خواهند داشت و من هر موقع که آنها بخواهند آماده دیدار هستم. من آماده ام با هر کسی دیدار کنم چون به ملاقات اعتقاد دارم.

همزمان شدن این دو اتفاق با هم، یعنی ارائه سیاست های ارزی جدید دولت و اظهارات ترامپ برای مذاکره بدون پیش شرط با ایرانی ها باعث شده است که قیمت ها در بازار اارز، طلا و سکه سیر نزولی شدیدی به خود بگیرند. همان قیمت‌هایی که تا روز گذشته به صورت افسار گسیخته بالا می رفتند و هیچکس علت دقیق آن را نمی دانست.

لازم به ذکر است که در بازار ارز، طلا و سکه و زمان تنظیم این سند یعنی نهم مرداد ماه ۱۳۹۷ و در ساعت پانزده، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به مبلغ سه میلیون و نهصد و نود و هفت هزار تومان خرید و فروش می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۹۹ هزار تومان قیمت خورده است. برای مظنه نیز در بازار تهران رقم یک میلیون و ۲۹۵ هزار تومان به ثبت رسیده است که لحظه به لحظه شاهد کاهش رقم های گقته شده هستیم. به روشنی مشخص است که تمام قیمت هایی که بیان شد نسبت به روز گذشته افت شدیدی را تجربه کرده است.