کشتی آرای: از نرخ ۱۰ دقیقه بعد سکه و ارز هم خبری ندارم + جدیدترین قیمت‌ها

سکه و ارز

رئیس اتحادیه طلا جواهر ایران ضمن واکنش نسبت به بیانات رئیس مجلس که گفته بود «ریشه التهابات بازار ارز شخصی در خارج از کشور است»، درباره پیش بینی قیمت سکه و ارز اظهار بی خبری کرد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از خبرگزاری آنا، محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران بیان کرده است که:  علت نوسان شدید قیمت بازار طلا را مربوط به افزایش قیمت دلار به بیش از ۱۱ هزار تومان دانست. قیمت دلار بعد از یک دوره کوتاه کاهش، دوباره سیر صعودی شدیدی به خود گرفته است که عامل اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا می باشد.

وی همچنین ادامه داده است که:  تقاضا بسیار زیادی در بازار برای خرید سکه وجود دارد که موجب رشد حباب سکه به بیش از یک میلیون تومان نیز شده است. راهکار اصلی برای مهار کردن بازار فعلی نیز در دست بانک مرکزی می باشد زودتر باید وارد صحنه شده و اقدام کنند. وی همچنین در جواب سوالی مبنی بر پیش بینی قیمت سکه و ارز در آینده گفت: حتی برای ۱۰ دقیقه بعد هم نمی توانم قیمت ها را پیش بینی کند و هیچ اطلاعی از آینده ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر نسبت به شرایط فعلی بازار سکه و ارز نیز گفت:  تلاطم های موجود در بازار فعلی هیچ مبنا و منطق اقتصادی ندارد و فقط بازار هیجانی است که توانسته حباب بالای یک میلیون و دویست هزار تومانی را پدید آورد. او در واکنش به اظهارات لاریجانی مبنی بر اینکه “ریشه التهابات بازار ارز شخصی در خارج از کشور است” گفت: در این مورد هیچ اطلاعی ندارم.

لازم به ذکر است که در لحظه تنظیم این سند قیمت هر سکه بهار آزادی طرح جدید از ۴ میلیون و پانصد هزار تومان نیز فراتر رفته و سکه طرح قدیم هم سه میلیون و ۹۵۱ هزار تومان معامله می‌شود هر قطعه نیم سکه نیز رقم دو میلیون و دویست هزار تومان را برای خود به ثبت رسانید و ربع سکه هم در رکوردی تاریخی یک میلیون و هشتاد هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.

شنیده ها حاکی از این است که طلافروشان دیگر سکه ای برای فروش ندارند و خودشان هم دیگر نمی توانند از جایی سکه خریداری کنند و پول سکه های فروخته شده روی دست شان مانده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۳۰ هزار تومان قیمت خورده است که رقمی بی‌سابقه برای این فلز زرد رنگ می باشد. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی حدود ۱۲۲۴ دلار است.