خبرهایی از احتمال قانونی شدن ارزهای مجازی در ایران

ارزهای مجازی

موضوع قانونی شدن ارزهای مجازی در ایران از طرف شورای عالی فضای مجازی مطرح شده است و دبیر این شورا از از احتمال رفع ممنوعیت معامله با ارزهای رمزپایه به منظور دور زدن تحریم ها خبر داده است.

به گزارش طلافروشان و به نقل از سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی: این شورا به منظور بررسی  کارکرد ارزهای رمزپایه در شرایط کنونی کشور تشکیل جلسه داده و وضعیت ارزهای مجازی را به منظور دور زدن تحریم ها مورد توجه قرار داده است. در حال حاضر معامله ارزهای مجازی در ایران ممنوع است و سایت های ارائه دهنده ارزهای رمزپایه توسط قوه قضاییه فیلتر میشود. خروج آمریکا از برجام و وضع مجدد تحریم ها از طرفی و گسترش دامنه تحریم ها و مشکلات بی شماری که برای اقتصاد کشور به وجود آورده است، سبب شده که عده ای از کارشناسان کشور با هدف دور زدن تحریمها، صحبت از قانونی شدن استفاده از ارزهای مجازی را مطرح کنند.

وی همچنین اضافه کرده است که: در مورد قانونی شدن ارزهای مجازی هنوز به تصمیم نهایی نرسیده ایم اما بررسی ابعاد مختلف قضیه از طرف کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی میباشد. کمیسیون اجتماعی مجلس بر روی موضوعاتی همچون راه اندازی صرافی ارزهای مجازی، ماینینگ ارز های مجازی و اینکه کدام یک از ارزهای مجازی قانونی شوند، متمرکز شده است که نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین به برنامه ریزی جهت تولید ارز ملی مشترک با کشورهای دوست نیز اشاره کرده که موجب سهولت و افزایش مبادلات اقتصادی بین کشور ما با کشورهای دوست و هم پیمان خواهد شد و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه را به حداقل خواهد رساند.