ماهی پر نوسان برای قیمت طلا

نوسان قیمت طلا

بررسی نوسان قیمت طلا در ماهی که گذشت (تیر ماه) حاکی از افزایش ۴۳ هزار و ۹۰۰ تومانی برای هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار می باشد.

به گزارش طلافروشان، تیرماه امسال ماه پر نوسان برای قیمت طلا بود که با بررسی این نوسانات، در مجموع می‌توان گفت که هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای تیرماه چیزی در حدود ۴۳ هزار و ۹۰۰ تومان گران شده است.

طلا در ابتدای تیرماه کار خود را با قیمت ۲۲۴ هزار و ۳۰ تومان شروع کرد. از همان ابتدا سیر صعودی قیمت ها آغاز شد و در روز دوم بهای طلا را به ۲۳۹ هزار و ۱۸۰ تومان رساند و با ادامه این روند قیمت ۲۵۷ هزار و ۸۸۰ تومان را نیز برای روز سوم به ثبت رساند.

در روز چهارم این روند تغییر کرد و با ریختن قیمت طلا، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳۶ هزار و ۴۰ تومان قیمت خود. در روزهای پنجم و ششم با قیمت ۲۳۹ هزار تومان به پایان رسید ولی دوباره روند افزایش قیمت ها شروع شد و تا روز هشتم به قیمتهای ۲۴۳ و ۲۴۴ هزار تومان فروخته می شد.

در روز نهم این ارزش طلا به ۲۳۶ هزار و ۳۸۰ تومان تنزل پیدا کرد اما بلافاصله به کانال قیمتی ۲۴۰ هزار تومان بازگشت و تا سه روز این مبلغ ثابت ماند. برای روزهای سیزدهم تا هجدهم تیرماه روند نزولی را در بازار شاهد بودیم و قیمت طلا بین بازه های ۲۲۷ تا ۲۳۷ هزار تومان نوسان می‌زد. از روز نوزدهم تا بیست و دوم شاهد سیر نزولی قیمت بودیم و بازار نوسان بین قیمت های ۲۲۵ تا ۲۲۹ هزار تومان را برای هر گرم طلا نشان می‌داد.

اما از روز بیست و دوم به بعد سیر نزولی قیمت ها شکسته شد و تا آخر تیرماه شاهد افزایش چندین باره قیمت طلا بودیم و رکوردهایی نیز در این بازه یک ماه برای طلا ثبت گردید تا جایی که در آخرین روز تیرماه، هر گرم طلا با قیمت ۲۶۷ هزار و ۹۲۰ تومان معامله شد که بیشترین رقم ثبت شده برای تیر ماه بود. لازم به ذکر است که کمترین میزان قیمت طلا در ماه گذشته نیز مبلغ ۲۲۵ هزار و ۹۷۰ تومان در روز بیستم تیرماه ثبت شده است.

با بررسی بیشترین و کمترین قیمت در تیر ماه میتوان نوسان ۴۳ هزار و ۹۰۰ تومانی برای هر گرم طلا در ماه گزشته را به روشنی مشاهده کرد.