روشهای تشخیص دلار تقلبی را بشناسید

دلار تقلبی

وضعیت کنونی بازار ارز و فعالیت‌های پنهانی و زیرزمینی دلالان در کوچه پس کوچه های شهر باعث شده که گزارش هایی از فروش دلار تقلبی شنیده شود، به همین خاطر آگاهی از روش‌های شناسایی دلار تقلبی الزامی می‌باشد.

به گزارش طلافروشان، روش هایی برای شناسایی دلار تقلبی از دلار اصل وجود دارد که در زیر برخی از آنها اشاره می کنیم.

جنس و ضخامت کاغذ دلار: راحت ترین راه برای تشخیص دلار اصلی، لمس کاغذ آن می باشد. چون این کاغذ از یک کتان ویژه درست شده است و دارای ضخامتی کی باشد که به صورت تجاری و در بازارها یافت نمی شود. دلار تقلبی جنس متفاوتی دارد و نازک است و کسانی که مدتی با دلار کار کرده باشند به راحتی می‌توانند با لمس کاغذ دلار از جعلی و یا اصل بودن آن به سرعت اطمینان حاصل کنند.

کیفیت چاپ و وضوح تصویرها:  اعداد و تصویر های دلار اصل گوشه های تیزی دارند که فقط توسط پرینترهای خاص قابل چاپ هستند. در دلار های تقلبی اعداد، عبارات و شکل ها از دقت چاپ و وضوح کافی برخوردار نیستند و گوشه های آنها به صورت گرد چاپ می‌شوند. با دقت در جزئیات چاپ و توجه کافی به وضوح عبارت ها و تصاویر روی دلار به راحتی می توان از تقلبی بودن آن اطلاع یافت.

شماره سریال‌های روی اسکناس: از این روش برای چک کردن تعداد زیادی اسکناس با سرعت بسیار بالا می توان استفاده کرد. لازم به ذکر است که چاپ کردن اسکناس تقلبی با شماره سریال های مختلف کار بسیار دشواری می باشد و معمولاً دلارهای تقلبی دارای شماره سریال های تکراری هستند. به همین خاطر دلالان دلار های تقلبی، آنها را بین دلارهای اصلی جاسازی میکنند. با زیر و رو کردن سریع اسکناس ها و چک کردن شماره سریال‌های آنها می توان از جعلی یا اصلی بودن آنها مطمئن شد.دلار تقلبی

وجود عدد براق یا طلاکوب: همانطور که استحضار دارید در هر چهار گوشه دلار، عدد مربوط به اسکناس نوشته شده است که یکی از این اعداد و به صورت مختلف طلاکوب است که زیر نور براق میباشد و تفاوت آشکاری و بقیه اعداد چاپ شده دارد و در دلار های تقلبی این ویژگی یافت نمی شود.

برجسته بودن  چاپ برخی عبارت ها: نوشته برخی عبارت ها روی اسکناس اصلی دلار برجسته می‌باشد که با دست کشیدن روی آن به راحتی می توان آن را لمس کرد. برای مثال عبارت United States of America روی اسکناس ۱۰۰ دلاری به صورت برجسته حک شده است و یکی از راههای تشخیص دلار اصل می باشد.

تصویر نامرئی: مثل اکثر اسکناس های موجود در دنیا، دلار هم در قسمت سفید رنگ خود، تصویر رئیس جمهور را به صورت نامرئی دارا می باشد و با قرار دادن اسکناس در زاویه خاصی از نور میتوان آن تصویر نامرئی را مشاهده کرد.

نوار امنیتی درون کاغذ دلار: دلار هم مشابه اکثر اسکناس‌های دنیا، دارای یک نوار امنیتی می باشد که درون کاغذ اسکناس قرار گرفته و با قرار دادن اسکناس در مقابل نور می توان این نوار امنیتی را مشاهده کرد و از اصل بودن دلار آگاهی پیدا کرد.

دلار تقلبی