به زودی منتظر تقویت قیمت طلا باشید

قیمت طلا

طبق پیش بینی موسسه سرمایه گذاری “تی دی اس”، به زودی قیمت طلا به علت پایین آمدن ارزش دلار و بالا رفتن تقاضا برای خرید فلز زرد، روند صعودی به خود خواهد گرفت.

به گزارش طلافروشان و به نقل از  سایت خبری کیتکو نیوز، تازه ترین تحلیل کارشناسان موسسه “تی دی اس” نشان می دهد که روند افزایشی بهای دلار آمریکا به زودی متوقف خواهد شد و همین امر موجبات تقویت تقاضا برای این فلز زرد و بالا رفتن قیمت طلا جهانی را به دنبال خواهد داشت. پس از اظهارات ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و متهم کردن کشور چین و اتحادیه اروپا به دستکاری نرخ ارز، بالا رفتن ارزش دلار آمریکا متوقف شده و سیر نزولی آن به زودی آغاز خواهد شد.

همچنین ترامپ در تازه ترین اظهارات خود انتقاد های بسیار شدیدی را از عملکرد فدرال ریزرو بیان کرده است و سیاست های این موسسه را مورد حمله قرار داده است.  همین اظهارات ترامپ کاهش نسبی ارزش دلار در پایان معاملات جمعه را به همراه داشته است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند عملکردی که بانک مرکزی اروپا در پیش گرفته و سیاست های انبساطی پولی را در دستور کار خود قرار داده است، باعث کاهش ارزش یورو در برابر دلار آمریکا برای بازه کوتاه مدت خواهد شد. به استناد جدیدترین نظرسنجی ها می توان ادعا کرد که تصمیمی برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا حداقل تا تابستان سال آینده در کار نخواهد بود.

جدیدترین تحلیل تکنیکال موسسه “اف ایکس امپایر” نیز حاکی از آن است که قیمت طلا  در هفته آینده به شدت تحت تاثیر نوسانات بهای دلار آمریکا و تنش های سیاسی، تجاری در عرصه بین الملل خواهد بود.  مستندات این تحلیل نشان می دهد که مبلغ ۱۲۴۰ دلار سطح مقاومتی قیمت طلا در بازه کوتاه مدت خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح مقاومتی قیمت طلا تا ۱۲۵۰ دلار را نیز تجربه خواهد کرد.  کارشناسان این موسسه همچنین اظهار کردند که اگر سطح مقاومتی ۱۲۵۰ دلاری پیش بینی شده نیز شکسته شود، رسیدن قیمت آن به ۱۲۶۸ دلار نیز بسیار محتمل خواهد بود. سطح حمایتی نیز ۱۲۲۱ دلار برای هر اونس طلا می باشد و شکسته شدن این سطح می تواند قیمت آن را تا ۱۲۱۰ دلار نیز پایین بیاورد.