تازه ترین تحلیل ها از ادامه دار شدن کاهش قیمت جهانی طلا در نظر سنجی کیتکو

کاهش قیمت جهانی طلا

به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو، تازه ترین تحلیل ها از کارشناسان اقتصادی و همچنین سرمایه گذاران بین المللی حکایت از آن دارد که کاهش قیمت جهانی طلا  همچنان ادامه دار خواهد بود.

نظر سنجی سایت کیتکو از روند آتی انس جهانی :

کوین گردی (Kevin Grady)

رئیس شرکت Phoenix Futures and Options

“من پیش بینی می کنم که روند این هفته کاهش قیمت جهانی طلا باشد.” او به جهش صعودی اونس طلا در معاملات روز پنجشنبه اشاره کره و گفته که این واکنش صعودی که به خاطر انتقاد ترامپ از فدرال رزرو آمریکا بود موقتی است و تغییری در چشم انداز بینادی بازار روی نداده است. “بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران تصور می کنند که کف قیمتی در بازار اونس طلای جهانی در حال شکل گیری است. اما من دیدگاه متفاوتی دارم، به نظر من از دید بنیادی دلیلی برای به راه افتادن رالی صعودی در اونس طلا وجود ندارد.”

کولین سیزینسکی (Colin Ciezynski)

استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management

سیزینسکی معتقد است که ادامه رشد ارزش دلار آمریکا بر قیمت اونس طلا فشار خواهد آورد. “هر چند که ما در هفته های آینده به کف قیمتی و فصلی طلا خواهیم رسید، اما طلا هنوز به محدوده اشباع فروش نرسیده و من فکر نمی کنم که هنوز بازار برای تشکیل کف آماده باشد. من هنوز هم اعتقاد به کاهش قیمت جهانی طلا دارم و میتواند به ۱۲۰۰ دلار و شاید پایین تر از این نرخ هم برسد.”

باب هبرکورن (Bob Haberkorn)

کارگزار ارشد بازار کالا در RJO Futures

هبرکورن پیش بینی می کند که کاهش قیمت جهانی طلا محتمل خواخد بود. “از دید تکنیکال، اونس طلا وضعیت ضعیفی دارد.” او معتقد است که ادامه تشدید تنش های تجاری بر قیمت اونس طلا بیش از این فشار خواهد آورد. “تنش های تجاری به دلار کمک می کنند و این موضوع بر قیمت اونس طلا فشار می آورد.”

شارلی ندوس (Charlie Nedoss)

تحلیلگر ارشد بازار در LaSalle Futures group

ندوس پیش بینی می کند که قیمت اونس طلا مجددا به کف قیمتی روز پنجشنبه یا حتی ۱۲۰۰ دلار برخورد خواهد کرد. “اگر به تفاوت نرخ بهره در جهان نگاه کنید، همه دنیا در یک جهت حرکت می کنند و آمریکا در جهت دیگر. این مسئله می تواند از دلار آمریکا حمایت کند و بر قیمت اونس طلا آسیب وارد کند. من فکر می کنم که اکثر فعالین بازار در رالی های صعودی وارد معاملات فروش اونس طلا می شوند.”

جورج گرو (George Gero)

مدیر شرکت RBC Wealth Management

گرو پیش بینی می کند که شاید این هفته رالی صعودی ناشی از باز خرید دستورات فروش به راه بیفتد، هر چند که شاید منقضی شدن قرارداد های آپشن در بازار کالای نیویورک بر نوسانات بازار بیفزاید.

رالف پرستون (Ralph Preston)

مدیر شرکت Heritage West Financial

پرستون انتظار دارد که در میان مدت شاهد نوسانات صعودی در بازار اونس طلا باشیم.

آدام باتن (Adam Button)

مدیر شرکت ForexLive

باتن بر این باور است که قیمت اونس طلا می تواند در واکنش به توفق رالی صعودی دلار آمریکا افزایش یابد. “ترامپ جلوی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را نخواهد گرفت، اما اظهار نظر های او باعث شده تا خریداران دلار آمریکا مردد شوند و این می تواند به خریداران اونس طلا کمک کند تا وارد بازار شوند.”

یوجین واینبرگ (Eugen Weinberg)

سرپرست تیم تحقیقاتی Commerzbank

واینبرگ پیش بینی می کند که روند میان مدت اونس طلا صعودی است و واکنش اخیر بازار به دیدگاه های ترامپ هم نشان می دهد که چقدر سرمایه گذاران مضطرب هستند. “در شرایطی که نوسانات بازار تشدید می شود، طلا بهترین دارایی حافظ ارزش و امن بازار خواهد بود.”