سکه های پیش فروش شده کجاست ؟؟؟

پیش فروش

در حالیکه توزیع دور دوم سکه های پیش فروش شده در سررسید سه ماهه از هفته گذشته شروع شده است، قیمت سکه در بازار رکورد را شکسته و مرز ۳ میلیون و دویست و نود هزار تومان را هم رد کرده است.

به گزارش طلافروشان، روند صعودی قیمت سکه و طلا بر خلاف نظر همه کارشناسان و دقیقا از روز تحویل سکه های پیش فروش شده (یعنی بیست و ششم تیرماه) آغاز شده و کماکان هم ادامه دارد. فعالین بازار علت این پدیده را اینطور بیان می‌کنند که سکه های پیش فروش شده به علل مختلف وارد بازار نشده است و همین امر باعث شده که قیمت سکه از مرز ۳ میلیون  و دویست و نود هزار تومان نیز عبور کند. البته لازم به ذکر است که افزایش صف خرید سکه های آتی نیز در بالا رفتن قیمت سکه بی تاثیر نبوده است.

همچنین بازاریها می گویند: مردم  سکه های پیش فروش شده را به بالش های خود منتقل کرده و چیزی از آن را برای فروش به بازار نیاورده اند.

در لحظه تنظیم این سند سکه تمام بهار آزادی امامی (طرح جدید)  با قیمت سه میلیون و ۲۹۱ هزار تومان در بازار معامله می شود که نسبت به روز پنج شنبه گذشته چیزی در حدود ۳۷۲ هزار تومان افزایش قیمت را نشان میدهد.  همچنین سکه طرح قدیم نیست با افزایش ۳۳۷ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت ۳ میلیون و ۳۱ هزار تومان در بازار به فروش میرسد.

نیم سکه بهار آزادی نیز در  در بازار آزاد با قیمت یک میلیون و پانصد و نود و یک هزار تومان داد و ستد می‌شود و افزایش ۲۱۳ هزار تومانی را برای خود به ثبت رسانده است.  ربع سکه بهار آزادی نیز با رشد ۹۴ هزار تومانی و با مبلغ ۸۱۱ هزار تومان فروخته می شود.

سکه گرمی نیز ارزش  ۴۳۳ هزار تومانی پیدا کرده است که ۱۷ هزار تومان افزایش قیمت را نسبت به روز پنجشنبه نشان میدهد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به مبلغ ۲۶۷ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز پنجشنبه شاهد رشد ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومانی بوده است.

بر اساس نرخ درج شده در سایت بانک مرکزی هر دلار آمریکا با قیمت ۴۳۶۵ تومان فروخته می شود که رشد ۱۴ تومانی را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد.  یورو ۵۱۱۹ تومان و پوند نیز ۵۷۳۳ تومان ارزش گذاری شده است.