سلطان سکه ایران کیست؟! + عکس

سلطان سکه

سلطان سکه در روز‌های فروش سکه، به همراه پسرش و افراد دیگر تمام سکه‌های بازار تهران را می‌خرید تا روز‌هایی بتواند تعیین‌کننده قیمت بازار باشد.
از زیرزمین سبزه میدان تا بانک مرکزی

جزییات جدید از شیوه فعالیت سلطان سکه

وقتی محسنی اژه‌ای نام «حمید مظلومین» را به عنوان سلطان سکه برد، اکثر مردم نمی‌دانستند او کیست که توانسته بیش از ٢ تن سکه خریداری کند، با این همه این نام برای فعالان حوزه طلا و سکه نامی آشنا بود و تقریبا همه اهالی بازار طلا کسی که توانسته ٢۵٠هزار سکه با مبلغ ٧۴٠میلیارد تومان بخرد را می‌شناختند. درباره او می‌گویند تقریبا ۶٠ساله است و ظاهرش با اوضاع مالی‌اش تناسبی نداشته است.

مظلومین در روز‌های فروش سکه، به همراه پسرش و افراد دیگر تمام سکه‌های بازار تهران را می‌خرید تا روز‌هایی بتواند تعیین‌کننده قیمت بازار باشد. حالا قاسم ابراهیمی،از مغازه داران بازار طلای تهران درباره مظلومین اطلاعاتی داده است که در ادامه می‌خوانید.

در زیرزمین چه خبر بود؟
ابراهیمی گفته است: «مغازه حمید مظلومین در طبقه زیرزمین سبزه‌میدان است. ضمن اینکه او از اتحادیه طلا جواز کسب داشت. با این همه سوال اینجاست که مگر می‌شود فقط با یک مغازه و بدون لابی این همه سکه را از بازار جمع کرد و به بازار جهت داد؟ البته افراد دیگری هم هستند که همچنان درحال برهم زدن نظم بازار هستند که هم کسبه بازار و هم دولت آن‌ها را می‌شناسند.»

سلطان سکه

چرا دفعه قبل آزاد شد؟
آیت محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران هم از کسانی است که سلطان سکه را می‌شناخته. او نیز در این باره گفته است: سخنگوی قوه قضائیه اذعان داشت که حمید مظلومین هم سال ٩١ و هم سال گذشته دستگیر شده بود، اما با قرار وقیقه آزاد شد، اما مشخص نیست چرا کسی که دو تن سکه خریداری کرده آزاد شده است؟

با اینکه مظلومین بازداشت شده است، اما قاچاق طلا همچنان ادامه دارد. آنگونه که گمرک هم اطلاع داده حدود ٣ کیلو طلا وارد کشور شده، درحالی که این رقم حقیقی نیست و الباقی به صورت قاچاق وارد شده است.