نوسان عجیب قیمت پس از تحویل سکه های پیش فروش شده

نوسان

برخلاف روند کاهشی که از صبح تا ظهر  امروز بر بازار طلا و سکه حاکم شده بود، قیمت سکه نوسان افزایشی۱۰۰ هزار تومانی را در کمتر از نیم ساعت تجربه کرد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از محمد کشتی آرای عضو هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان و تولید کنندگان صنف طلا جواهر:  از صبح امروز بازار طلا کار خود را با روند کاهشی شروع کرده بود تا جایی که قیمت سکه به دو میلیون ۷۳۰ هزار تومان نیز رسید که می توان آن را ناشی از تحویل سکه های  پیش فروش شده و تزریق آن به بازار دانست. ولی از ظهر به بعد به علت افزایش ناگهانی نرخ دلار به بالای هشت هزار تومان، قیمت سکه نیز تغییر جهت داد و در عرض مدت کوتاهی نوسان ۱۰۰ هزار تومانی افزایش قیمت را تجربه کرد.  در حال حاضر هر قطعه سکه بهار آزادی با قیمتی در حدود دو میلیون و هشتصد و چهل و شش هزار تومان در بازار دادوستد می شود.

محمد کشتی آرای در ادامه صحبت های خود گفت: بازار طلا و ارز در شرایط بسیار حساسی به سر می‌برد و نسبت به کوچکترین اتفاقات سیاسی و اقتصادی، بلافاصله واکنش‌های شدیدی نشان میدهد.  نوسان ناگهانی امروز نیز در پی بالا رفتن قیمت دلار اتفاق افتاده است ولی علت بالا رفتن قیمت دلار را نمی دانیم و در جستجوی آن هستیم.

وی افزود: قیمت سکه و طلا نوسان لحظه ای دارد و نمی‌توان پیش‌بینی خاصی برای روند آن بیان کرد. آخرین گزارش ها حاکی از آن است که نیم سکه با یک میلیون و سیصد و پنجاه و شش هزار تومان، ربع سکه با  ۷۰۱ هزار تومان و سکه گرمی هم با ۴۱۱ هزار تومان در بازار معامله می شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورده است. مظنه هر مثقال طلا هم که از صبح تا ظهر کمتر از یک میلیون تومان بود، بعد از ساعت ۱۳ و موازی با افزایش نرخ دلار به قیمت یک میلیون و ۱۹ هزار تومان رسید.