نظر کارشناسان ارشد اقتصادی از روند اونس جهانی در نظرسنجی سایت کیتکو

اونس جهانی

به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو نظر مطرح ترین کارشناسان بین المللی در مورد قیمت اونس جهانی طلا در هفته پیش رو به محضرتان تقدیم میشود.

نظر سنجی هفتگی سایت کیتکو از روند اونس جهانی :

کولین سیزینسکی (Colin Cieszynski)

استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management

“من هنوز هم انتظار دارم که قیمت طلا کاهش یابد، که بیشتر به خاطر شرایط تکنیکال بازار است. به نظر می‌رسد که دلار آمریکا به دنبال صعود به سطوح بالاتری است و اونس جهانی طلا هم در نگه داشتن حمایت ۱۲۴۰ دلاری با چالش‌هایی مواجه شده است.”

 

جیم وایکوف (Jim Wyckoff)

تحلیلگر ارشد تکنیکال در کیتکو

وایکوف معتقد است که بازار در دست فروشندگان است. او معتقد است تا وقتی‌که نشانه تکنیکالی از بازگشت صعودی بازار دیده نشده، روند بازار اونس جهانی طلا نزولی باقی خواهد ماند.

 

آدام باتن (Adam Button)

مدیر شرکت ForexLive

باتن هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس جهانی طلا بیش از این کاهش خواهد یافت. “دلار آمریکا رشد قابل‌توجهی داشته و مقامات فدرال رزرو هم از افزایش سریع نرخ بهره آمریکا حمایت می‌کنند. از دید تکنیکال، شکست کف قیمتی ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ می‌تواند حرکت نزولی شدید و سریعی را به راه بیندازد.”

 

نیل ملور (Neil Mellor)

استراتژیست ارشد ارز در BNY Mellon

این فعال حرفه‌ای بازار هم پیش‌بینی می‌کند که روند میان‌مدت اونس طلای جهانی نزولی باشد. “من فکر می‌کنم که بایستی به رابطه معکوس اونس طلا و دلار بیشتر دقت کرد. اگر دلار آمریکا تقویت شود، قیمت طلا پایین خواهد آمد. از دید تکنیکال خیلی سخت است که در شرایط فعلی دید منفی نسبت به دلار آمریکا داشت.”

 

ریچارد بیکر (Richard Baker)

سردبیر خبرنامه Eureka Miner Report

بیکر به تضعیف یوان چین اشاره کرده و معتقد است که حرکات قیمتی اخیر یوان نشان می‌دهند که ارز چین همبستگی بالایی با نوسانات بازار فارکس پیدا کرده است. “این همبستگی از زمان شروع تنش‌های تجاری چین و آمریکا پدیدار شده است. با تضعیف ارزش یوان، قیمت اونس طلا هم کاهش می‌یابد. نکته جالب‌توجه این است که همبستگی یوان با طلا قوی‌تر از رابطه دلار و اونس طلاست. اگر این رابطه حفظ شود، با نزدیک شدن نرخ برابری دلار/یوان به ۶٫۷ قیمت اونس طلا می‌تواند به سطح ۱۲۳۰ دلاری برسد.”

 

کوین گردی (kevin Grady)

رئیس شرکت Phoenix Futures and Options LLC

گردی پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا به محدوده ۱۲۳۲ دلاری خواهد رسید. او معتقد است که فروشندگان زیادی در بازار حضور دارند و جنگ تجاری هم از دلار آمریکا به‌عنوان دارایی حافظ ارزش حمایت می‌کند. این در حالی است که در گذشته معمولاً طلا به‌عنوان دارایی حافظ ارزش عمل می‌کرد. او در رابطه با تنش‌های تجاری گفته است که چین نمی‌تواند به‌اندازه آمریکا بر کالاهای وارداتی تعرفه اعمال کند، اما می‌تواند اوراق خزانه‌داری آمریکا را بفروشد و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا را همراه با دلار آمریکا بالا بکشد. که این خبر خوبی برای اونس طلا نخواهد بود.

 

شان لوسک (Sean Lusk)

مدیر شرکت Walsh Trading

لوسک معتقد است که در نهایت قیمت طلا در واکنش به تشدید تنش‌های تجاری افزایش خواهد یافت. با این حال از نظر او اونس طلا مجبور است که برای به راه انداختن بازگشت صعودی، موقعیت خود را در بالای خط روند حمایتی در اطراف ۱۲۴۰ دلار حفظ کند. اخیراً قیمت اونس طلا به زیر این سطح نفوذ کرده و دوباره به سمت بالا بازگشته است. “با افزایش تعرفه‌های تجاری نگرانی سرمایه‌گذاران هم بیشتر خواهد شد و در نهایت بر قیمت اونس طلا تأثیر خواهد گذاشت.” او به عوامل فصلی هم اشاره کرده و بر این باور است که طلا به فصل تقاضاهای قوی نزدیک می‌شود. معمولاً طلا در اواخر فصل تابستان و اوایل فصل پاییز با حمایت قوی مواجه می‌شود. دلیل اصلی این رشد تقاضا، “فصل ازدواج” در کشور هند است.

 

فیل فلین (Phil Flynn)

تحلیلگر ارشد بازار در Price Future Group

او پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا در بهترین حالت می‌تواند با بازگشت جزئی مواجه خواهد شد. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران از عملکرد اقتصادی اطمینان کافی دارند و “نگرانی زیادی در بازار وجود ندارد”، او معتقد است که چنین چیزی به نفع بازار طلاست. “بر همین اساس من انتظار دارم که این هفته شاهد بازگشت صعودی قیمت اونس طلا باشیم. بازار در وضعیت اشباع فروش قرار دارد و در حال حاضر شاهد حرکت اصلاحی بازار هستیم.”

 

مارک لبویت (Mark Leibovit)

سردبیر VR Gold Letter

معمولاً کف‌های چرخه‌ای بازار طلا در ماه ژوئیه تشکیل می‌شوند، اما بایستی برای تائید تشکیل کف منتظر افزایش حجم معاملات بود. “هنوز خیلی زود است که از بازگشت صعودی طلا حرف زد، به همین خاطر هر جهش صعودی فعلاً موقتی خواهد بود.”