پیش بینی روند قیمت ها در بازار سکه و طلا از زبان رئیس اتحادیه

بازار سکه و طلا

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر بیان کرده است که: به دلیل کاهش بورس بازی و سفته بازی و تحولات اخیر، قیمت ها در بازار سکه و طلا افت محسوسی را تجربه کرده است. فعلا ثبات بر بازار حاکم شده و اگر شرایط طبق روال فعلی پیش برود، قیمت ها تغییری نخواهند کرد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از محمد کشتی آرای، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر که در جواب سوالی مبنی بر نزولی شدن قیمت ها در بازار سکه و طلا که از ایشان پرسیده شد، بیان کردند: پیش بینی روند قیمت ها در بازار سکه و طلا فعلا مقدور نیست اما با توجه به ثبات نسبی که در بازار حاکم شده و با توجه به شرایط موجود می توان بیان کرد که فعلا خبری از افزایش قیمت ها در کار نیست.

وی همچنین اضافه کرده است که: به دلیل کاهش سفته بازی و بورس بازی در بازار، قیمت ها شاهد افت محسوسی بوده اند. ضمن اینکه ثبات قیمت جهانی طلا و همچنین آرامش حاکم بر بازار ارز نیز در این ثبات نسبی بی تاثیر نبوده است. وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش قیمت چندانی نداریم بیان کرد که:  فعلا بازار در حالت ثبات به سر می‌برد و اگر اتفاق خاصی نیفتد و شرایط همین گونه پیش برود، قیمت ها تغییر نخواهد کرد و بازار سکه و طلا به همین شکل باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به حباب ایجاد شده در بازار سکه و طلا تاکید کرد که: به دلیل کاهش هیجانات مردم برای خرید، از تقاضای بازار کاسته شده و همین کاهش تقاضا سبب کاسته شدن ۱۵۰ هزار تومانی از حباب سکه شده است. رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اضافه کرده است که: اگر تعادل برقرار شده بین عرضه و تقاضا در بازار ادامه پیدا کند، حباب سکه به زودی از بین خواهد رفت و به قیمت واقعی آن نزدیک خواهد شد.

لازم به ذکر است که در لحظه تنظیم این گزارش هر قطعه سکه طرح جدید به مبلغ دو میلیون و هفتصد و هشتاد و شش هزار تومان خرید و فروش می‌شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت خورده است.  مظنه در بازار تهران یک میلیون و نه هزار تومان می باشد و شاهد ثبات نسبی در روزهای گذشته بوده ایم.