کاهش ۳۲ درصدی نرخ برابری ریال ایران در مقابل دلار آمریکا

نرخ برابری

با بررسی ارزش ارزهای ملی در طول سال ۲۰۱۷ این نتیجه مشخص میشود که در طول سال گذشته میلادی نرخ برابری ریال ایران با ۳۲ درصد کاهش بدترین عملکرد را در منطقه داشته است. در منطقه آمریکا نیز پول کشور آرژانتین شاهد کاهش ۶۴ درصدی در مقابل دلار بوده است.

به گزارش طلافروشان، در طول سال  ۲۰۱۷ میلادی، پول ملی کشور های مختلف در برابر ارزش دلار آمریکا (نرخ برابری) عملکردهای متفاوتی را برای خود به ثبت رسانیده اند که در طول گزارش زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود.

در بین این عملکرد های مثبت و منفی، برخی از کشورها مانند مالزی شاهد رشد ۶ درصدی واحد پول ملی شان بوده اند. در این میان یورو هم تقویت ۳ درصدی در مقابل دلار آمریکا را تجربه کرده است. بر مبنای مستندات این گزارش  هر ین ژاپن با ۳ درصد، پول ملی  نیجریه با ۲.۸ درصد، ارز کره جنوبی ۲.۷ درصد،  یوان چین با ۲.۳ درصد و هر دلار کانادا نیز با ۱.۶ درصد شاهد بالا رفتن نرخ برابری ارز خود در مقابل دلار آمریکا بوده اند.

برخی از کشورها نیز با عملکرد منفی خود شاهد سیر نزولی نرخ برابری واحد پول ملی خودشان در برابر دلار آمریکا بودند.  در میان این کشورها می‌توان به کاهش ۲.۳ درصدی دلار استرالیا و همچنین کاهش ۴ درصدی روبل روسیه در برابر ارزش دلار آمریکا اشاره کرد.  پول ملی کشور مکزیک با ۵ درصد کاهش و همچنین پول ملی کشورهای هند و اندونزی، هر کدام به میزان ۷ درصد نیز عملکر ضعیفی را در سال ۲۰۱۷ برای خود به ثبت رسانده‌اند.

لازم به ذکر است که کشور ایران یکی از ضعیف ترین عملکرد ها را به خود اختصاص داده است.  آمارها از کاهش ۳۲ درصدی نرخ برابری ریال ایران در مقابل دلار حکایت می کنند که این نتیجه یکی از بدترین عملکرد ها در منطقه آسیا می باشد. کشور آرژانتین نیز بدترین عملکرد را در قاره آمریکا به خود اختصاص داده است و با سقوط ۶۴ درصدی نرخ برابری در مقابل دلار آمریکا، یکی از ناامیدکننده ترین رکوردها را برای خود به ثبت رسانیده است.

از دیگر کشورهایی که پرچمدار بدترین عملکرد در حوزه نرخ برابری ارز های ملی کشورشان در مقابل دلار هستند میتوان از پاکستان برزیل و ترکیه نام برد که هر کدام به ترتیب ۱۴،  ۱۸ و ۲۶ درصد کاهش ارزش را برای خود به ثبت رسانده اند.