تازه ترین تحلیل ها از ادامه دار شدن کاهش قیمت جهانی طلا

کاهش قیمت جهانی طلا

تازه ترین تحلیل ها از کارشناسان اقتصادی و همچنین سرمایه گذاران بین المللی حکایت از آن دارد که کاهش قیمت جهانی طلا  همچنان ادامه دار خواهد بود.

به گزارش طلافروشان و بر اساس جدیدترین نظرسنجی کیتکو نیوز می توان دریافت که برای اولین بار از تاریخ ۹ مارس تاکنون، کارشناسان اقتصادی با سرمایه گذاران بین المللی هم عقیده شده‌اند که دربازه کوتاه‌مدت پیش رو، کاهش قیمت جهانی طلا ادامه خواهد یافت.

در این نظرسنجی کیتکو نیوز، ۱۵ کارشناس بزرگ اقتصادی حضور داشتند که هشت نفر از آنان یعنی حدود ۵۳ درصد، ادامه کاهش قیمت جهانی طلا را پیش‌بینی کردند. ۲۰ درصد نیز به تغییر روند یعنی افزایش شدن بهای طلا رای دادند و ۲۷ درصد نیز نظر خود مبنی بر عدم تغییر قیمت را ابراز داشته اند.

همچنین بر اساس نتایج نظرسنجی آنلاین این موسسه که تعداد شرکت کنندگان آن به ۸۷۸ نفر می رسید، حدود نیمی از نفرات یعنی چیزی حدود ۴۶ درصد معتقد به کاهش قیمت جهانی طلا بودند و باقی نیز افزایش و یا عدم تغییر را پیش بینی کرده بودند.

البته لازم به ذکر است که پس از افزایش نسبی قیمت در روز جمعه گذشته، از آغاز مبادلات روز دوشنبه دوباره سیر کاهش قیمت جهانی طلا شروع شده و در روز جاری قیمت هر اونس از این فلز گرانبها به کمتر از  ۱۲۵۰ دلار رسیده است.

بسیاری از کارشناسان بالا رفتن  ارزش دلار را یکی از اصلی ترین عامل های کاهش قیمت جهانی طلا  قلمداد می‌کنند. بر اساس جدیدترین آمارهای منتشر شده، نرخ تورم ایالات متحده به حدود ۲ درصد رسیده است که از اهداف اصلی فدرال ریزرو بوده و بالاخره طی ۶ سال گذشته تا کنون به آن دست پیدا کرده است.  همین امر موجب تقویت ارزش دلار شده و شاخص آن را در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی به ۹۴٫۷۰ واحد رسانده است که ۰٫۱ درصد رشد را نشان می دهد.