نظر سنجی سایت کیتکو از روند جهانی اونس طلا در هفته پیش رو

نظر سنجی سایت کیتکو

به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو نظر مطرح ترین کارشناسان بین المللی در مورد قیمت جهانی اونس طلا در هفته پیش رو به محضرتان تقدیم میشود.

نظر سنجی سایت کیتکو از روند جهانی انس طلا در هفته پیش رو:

پیتر هاگ (Peter Hug)

مدیر معاملات جهانی فلزات در کیتکو

“من فکر می‌کنم که روند قیمت اونس طلا همچنان نزولی است.”

شان لوسک (Sean Lusk)

مدیر شرکت Walsh Trading

شان لوسک معتقد است که قیمت اونس طلا می‌تواند به خط روندی در اطراف ۱۲۳۸ تا ۱۲۴۰ دلار برسد. روز جمعه قیمت اونس به خاطر برخی جریانات تثبیت سود فروشندگان طلا افزایش یافت. رشد اخیر قدرت دلار آمریکا در بازار فارکس، هر گونه تقاضا برای دارایی‌های حافظ ارزش را از بین برده است، که شاید اگر دلار قدرت خود را از دست می‌داد، تقاضای سرمایه‌گذاران ریسک گریز می‌توانست از طلا حمایت کند. “من فکر می‌کنم که پیش از حرکت صعودی بعد، حرکات نزولی بیشتری در بازار شاهد خواهیم بود.” این فعال حرفه‌ای معتقد است که قیمت اونس طلا می‌تواند به خاطر جریانات فصلی جهش کند و هنوز این اتفاق نیفتاده است.

آدام باتن (Adam Button)

مدیر ForexLive

باتن هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا کاهش خواهد یافت. “قیمت طلا تحت فشار قرار دارد و از دید تکنیکال وضعیت ضعیفی دارد. از دید میان‌مدت محرک مهمی که بتواند روند بازار را تغییر دهد دیده نمی‌شود.”

رالف پرستون (Ralph Preston)

رئیس شرکت Heritage West Financial

پرستون هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا کاهش خواهد یافت. پرستون معتقد است که دلار آمریکا همچنان از سوی بازار حمایت خواهد شد، به همین دلیل روند قیمتی تمامی کالاهای اساسی (به جز نفت خام) نزولی است.

ریچارد بیکر (Richard Baker)

سردبیر Eureka Miner Report

بیکر پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا می‌تواند تا محدوده ۱۲۴۵ دلار پایین بیاید. او دلیل اصلی این مسئله را تضعیف ارزش یوان چین می‌داند. “در بازار فارکس تضعیف سریع یوان چین ادامه دارد. نکته جالب توجه، همبستگی نزدیک میان قیمت طلا و تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین است، که از اواخر ماه مارس تشدید شده است. با تضعیف یوان چین، قیمت طلا هم کاهش می‌یابد. این یعنی رابطه طلا با یوان قوی‌تر از رابطه اونس طلا با شاخص دلار آمریکاست. اگر این رابطه میان طلا و یوان باقی بماند، ادامه تضعیف ارزش یوان در بازارهای جهانی کمکی به بازگشت صعودی اونس طلا از ۱۲۵۰ دلار نخواهد کرد.”

افشین نبوی (Afshin Nabavi)

سرپرست دفتر معاملاتی MKS

افشین نبوی جزو تحلیلگرانی است که پیش‌بینی می‌کند قیمت اونس طلا در فصل جدید عملکرد بهتری خواهد داشت. “یورو به سطوح بالاتری در برابر رقبا حرکت می‌کند و دلار هم در حال از دست دادن بخشی از رشدهای اخیر است.” او به احتمال خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی اشاره کرده و معتقد است که اگر این خبر درست باشد، دلار به شدت آسیب خواهد دید و قیمت فلزات افزایش خواهد یافت (شایعه خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی تکذیب شده است).

 

نظر سنجی سایت کیتکو

آدریان دی (Adrian Day)

رئیس شرکت مدیریت دارایی Adrian Day

این فعال حرفه‌ای پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا در معاملات این هفته تغییر چندانی نخواهد کرد. “در کوتاه‌مدت قیمت اونس طلا بیشتر به دلار واکنش نشان می‌دهد و ازآنجایی‌که دلار در چند ماه گذشته رشد قوی داشته، نمی‌توان انتظار تغییر قابل‌توجه بازار در هفته پیش رو را داشت. همچنین از دید عوامل فصلی هم قیمت طلا تحت فشار قرار دارد. اما وضعیت بنیادی اونس طلا قوی است. رشد تورم ادامه دارد، درحالی‌که فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا عجله‌ای به افزایش سریع نرخ بهره ندارند. به احتمال زیاد مرحله بعدی افزایش نرخ بهره کمی به تعویق بیفتد، که خبر خوبی برای بازار اونس طلا خواهد بود.”

کوین گردی (Kevin Grady)

رئیس شرکت Phoenix Futures and Options LLC

گردی معتقد است که روند کوتاه‌مدت بازار اونس طلا خنثی است. قیمت اونس طلا به خاطر رشد ارزش دلار آمریکا و افزایش نرخ بهره به شدت کاهش یافته است و گردی هم معتقد است که هنوز دلیلی برای شروع بازگشت صعودی طلا وجود ندارد. تعداد فروشندگان در بازار بیش از حد بالاست، به همین دلیل هر خبر مثبتی برای بازار طلا می‌تواند رالی صعودی کوتاه‌مدتی به راه بیندازد، که ناشی از بازخرید دستورات فروش طلا خواهد بود. “من فکر می‌کنم که هر رالی صعودی با فشار فروش قوی مواجه خواهد شد و قیمت اونس طلا پایین خواهد آمد.”