دورخیز قیمت جهانی طلا برای یک جهش دیدنی

دورخیز قیمت طلا

یکی از کارشناسان ارشد موسسه متال بولتن بیان کرده است که سیر نزولی قیمت جهانی طلا در فصل تابستان می تواند یک نشانه مهم برای دورخیز قیمت جهانی طلا جهت یک جهش ناگهانی باشد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکو نیوز، این کارشناس ارشد اقتصادی بیان کرده است که: به نظر من قیمت جهانی طلا برای یک جهش ناگهانی در ماه های آینده آماده می شود.  سیر نزولی قیمت جهانی طلا در روزها و هفته های گذشته و ثبت رکورد پایین ترین سطح قیمتی در ۶ ماه اخیر را میتوان از نشانه های این دورخیز قیمت برای پروازی دیدنی توسط قیمت طلا به حساب آورد.

در ادامه این گزارش آمده است که: یکی از عوامل مهم افزایش قیمت ناگهانی طلا در هفته های آینده را باید در بهبود نیروهای ساختاری در بازار طلا جستجو کرد.  همچنین یکی از موانع پرقدرت در برابر افزایش قیمت جهانی طلا، افزایش بهای دلار آمریکا در شرایط کنونی می باشد. البته لازم به ذکر است که به وجود آمدن تنش های سیاسی و تجاری بین آمریکا و دیگر کشورها در اقصی نقاط جهان می‌تواند ضربه محکمی به ارزش دلار آمریکا بزند و موجب کاهش بهای آن در بازارهای بین المللی شود.

بوریس مکانیک رضایی همچنین اضافه کرده است که: دامنه جنگ تجاری و تشدید این جنگ بین ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای سایر نقاط جهان روز به روز وسیع تر می شود. وضع تعرفه های سنگین تجاری توسط واشنگتن روی محصولات وارداتی از سایر کشورها موجب اقدامات تلافی جویانه این کشورها درجهت کاهش ضررهای این اقدام خصمانه آمریکا شده است.

تشدید تنش های تجاری و سیاسی بین آمریکا و کشورهای دیگر، تقاضا برای سرمایه گذاری در یک مکان امن را افزایش میدهد و چون طلا یکی از مصادیق مهم این مکان های امن میباشد، در نهایت این اتفاقات می تواند به نفع قیمت طلا تمام شود.

از طرف دیگر حدس های کارشناسان در رابطه با افزایش نرخ بهره توسط موسسه فدرال رزرو آمریکا، موجب تقویت ارزش دلار گردیده است که در کوتاه مدت می تواند موجب تضعیف قیمت جهانی طلا و ادامه روند کاهشی آن گردد.