جزئیات اولین بازرسی تعزیراتی از شرکتهای متخلف دریافت کننده ارز دولتی

شرکتهای متخلف دریافت کننده ارز دولتی

آذری جهرمی با بیان جزئیات نخستین برخورد با شرکتهای متخلف در زمینه واردات موبایل گفت: یک شرکت ۲۰ هزار عدد گوشی آیفون وارد کشور کرده که ۱۵ هزار عدد از آن را به صورت یکجا و ۲ میلیون تومان گران‌تر فروخته و ۵۰۰۰ عدد باقی مانده را احتکار کرده است.

به گزارش طلافروشان، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان جزئیاتی از نخستین برخورد با شرکتهای متخلف واردکننده موبایل گفت:  امروز اولین بازرسی تعزیراتی از یکی از این شرکتهای متخلف وارد کننده موبایل انجام شد. همچنین او در توییتر خود اینچنین منعکس کرده است که:

“شرکت مزبور حدود ۲۰۰۰۰ گوشی آیفون وارد کرده که ۱۵ هزار تای آن را یکجا و با ۲ میلیون تومان گرانتر از معمول به یک شرکت واگذار کرده و ۵۰۰۰ گوشی را در انبار موجود داشته است.”

همچنین وی از تشکیل نخستین جلسه مستند سازی تخلفات رخ داده اخیر نیز با سازمان تعزیرات در روز گذشته خبر داده است.

شرکتهای متخلف دریافت کننده ارز دولتی

در توضیحات بیشتری درباره جزئیات برخورد با این شرکتهای متخلف دریافت کننده ارز دولتی، سرهنگ یاراحمدی سرپرست آگاهی تهران بیان کرده است که: ۲۲ میلیون یورو ارز دولتی توسط این شرکت از کشور خارج شده است. این شرکت بیست هزار گوشی آیفون خریداری کرده و در بازار داخلی با احتساب قیمت ارز ۸ هزار تومانی به فروش رسانده است.

وی همچنین اضافه کرده که: با توجه به بررسی های انجام شده ۳۵ شرکت با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، اقدام به واردات کالا کرده اند و سپس محصولات وارداتی خود را بر اساس ارز ۸ هزار تومانی فروخته اند.  تعدادی از این شرکت ها نیز در قبال دریافت ارز دولتی کالایی وارد نکرده اند و گروهی دیگر هم کالای وارداتی خود را احتکار کرده و وارد بازار نکرده‌اند.

لازم به ذکر است که مردم با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* و سپس ارسال شماره سریال موبایل خودمی‌توانند مطلع شوند که این گوشی با ارز دولتی وارد شده یا خیر و درصورت گران‌فروشی احتمالی می توانند مراتب شکایت خود را از طریق تعزیرات حکومتی پیگیری کنند.