احتمال کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا در بازه کوتاه مدت

قیمت طلا

به گزارش طلافروشان، نتیجه تحلیل تکنیکال پایگاه تحلیلی اف ایکس امپایر،حکایت از احتمال کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا در بازه زمانی کوتاه مدت دارد.

بر اساس مستندات گزارشی که در پایگاه تحلیلی “اف ایکس امپایر”  منتشر شده است، روند قیمت جهانی طلا طی چند روز گذشته کاملا نزولی بوده است و از ماه دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون پایین ترین سطح قیمتی را برای خود به ثبت رسانیده است.

تحلیل‌گران اقتصادی این موسسه اعتقاد دارند که قیمت جهانی طلا حتی می‌تواند تا ۱۲۵۱ دلار برای هر اونس نیز کاهش پیدا کند. چنانچه سطح حمایتی ۱۲۵۰ دلار برای هر اونس طلا از دست بروند، احتمال کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا وجود دارد و بر مبنای این احتمال ارزش آن تا ۱۲۴۰ دلار نیز میتواند سقوط کند. سرمایه داران و خریداران بازارهای بین المللی منتظر این کاهش قیمت هستند تا خرید خود را شروع کنند. آنچه از شواهد به دست می آیند حاکی از آن است که قیمت ۱۲۴۰ دلاری اونس طلا می‌تواند برای سرمایه گذاران بین المللی بسیار جذاب باشد.

البته لازم به ذکر است که درحال حاضر نرخ ۱۲۶۲ دلار به عنوان سطح مقاومتی قیمت جهانی طلا در نظر گرفته میشود و در صورت شکسته شدن این سطح، کارشناسان قیمت ۱۲۷۴ دلاری را برای این فلز گرانبها را پیش بینی می کنند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارشی مبنی بر گمانه زنی در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماههای آینده منتشر کرده است که این مطلب می تواند بر افزایش بهای دلار و به تبع آن احتمال کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا موثر باشد. رابرت کاپلان رئیس فدرال رزرو دالاس در تازه ترین اظهاراتش تاکید کرده است که بانک مرکزی آمریکا هنوز می تواند تا پایان امسال ۲ بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد. در حال حاضر شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای معتبر به عدد ۹۴.۶۷ واحد رسیده است افزایش ۰.۴ درصدی را نشان می دهد.