نظر برترین کارشناسان از روند این هفته قیمت اونس طلا

قیمت اونس طلا

به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو: نظر مطرح ترین کارشناسان بین المللی در مورد قیمت جهانی، حاکی از صعودی بودن قیمت اونس طلا در هفته جاری می باشد.

👤کولین سیزیسنکی (Colin Cieszynski)

استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Market

“هرچند که قیمت اونس طلا برخلاف پیش‌بینی‌های من کاهش یافت، اما من انتظار دارم که این هفته قیمت اونس طلا افزایش یابد. از دید تکنیکال، اونس طلا برای جهش صعودی آماده است. اندیکاتور RSI در محدوده اشباع فروش قرارگرفته و اخیراً به سمت بالا بازگشته است. روز پنجشنبه هم الگوی کندلی صعودی تشکیل شد و حرکت صعودی روز جمعه هم می‌تواند الگوی ستاره صبحگاهی را تکمیل کند. در مقابل، به نظر می‌رسد که دلار آمریکا از معامله در برابر واگرایی نزولی RSI خسته شده است. ازآنجایی‌که اخبار مربوط به‌تمامی بانک‌های مرکزی منتشرشده و ریسک جنگ تجاری هم افزایش‌یافته، من فکر می‌کنم که قیمت اونس طلا و دلار آمریکا در معرض اصلاح قرار دارند.”

 

👤کن موریسن (Ken Morrison)

سردبیر خبرنامه Morrison on the Markets

کن موریسن هم انتظار دارد که قیمت اونس طلا جهش کند. “روز پنجشنبه بدبینی سرمایه‌گذاران طلای جهانی به بالاترین سطح از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ رسید، اما بازگشت اصلاحی و صعودی ملایم طلا همراه با افت اندکی دلار آمریکا، نشانه خوبی برای بازار اونس طلای جهانی هستند. من انتظار دارم که اونس طلا به اولین مقاومت خود در ۱۲۸۸ دلار برسد، بااین‌حال پتانسیل صعود به خط روند مقاومتی در ۱۳۰۵ دلار را هم دارد.”

 

👤دنیل پاویلونیز (Daniel Pavilonis)

کارگزار ارشد بازار کالا در RJO Futures

این فعال حرفه‌ای بازار طلا هم انتظار بازگشت اصلاحی و صعودی بازار را دارد. “به‌احتمال‌زیاد دلار تضعیف خواهد شد. این موضوع می‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت اونس طلا بگذارد و منجر به بازگشت سریع اونس طلا شود. بااین‌حال حرکت صعودی اونس طلا خیلی قابل‌توجه نخواهد بود.”

 

👤شان لوسک (Sean Lusk)

مدیر شرکت Walsh Trading

لوسک معتقد است که خریدارانی پیش از پایان ماه میلادی و سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۸ وارد بازار خواهند شد.

 

👤جیم وایکوف (Jim Wyckoff)

تحلیلگر تکنیکال ارشد کیتکو

وایکوف معتقد است که این هفته قیمت اونس طلا کاهش خواهد یافت. “چشم‌انداز تکنیکال بازار اونس طلای جهانی هنوز نزولی است.”

 

👤رالف پرستون (Ralph Preston)

رئیس شرکت Heritage West Financial

پرستون هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا کاهش خواهد یافت، چون‌که مدتی است که قیمت اونس طلا نتوانسته به بالای مقاومت عبور کند. “از دید ماهانه و فصلی، قیمت اونس طلا نتوانسته در بالای محدوده مقاومتی ۱۳۶۵-۱۳۴۵ بسته شود. برای اینکه رالی صعودی اونس طلا ادامه یابد، بازار بایستی در بالای این مقاومت بسته شود.”