جلسه ویژه تعیین تکلیف نرخ ارز در دفتر آقای روحانی

جلسه ویژه

امروز در دفتر آقای رئیس جمهور جلسه ویژه ای برای سیاست های ارزی جدید دولت در حال برگزاری است و قرار است که خبرهای خوبی برای صادرکنندگان داشته باشد.

به گزارش طلافروشان، دستور کار جلسه ویژه امروز دفتر ریاست جمهوری تعیین سیاست‌های جدید ارزی برای دولت و همچنین تعیین نرخ جدید دولتی دلار می باشد.  همچنین قرار است که نرخ ارز برای صادرکنندگان خرد نیز به زودی بررسی و اعلام شود.

جدیدا بخشنامه‌ای در دولت برای زیرمجموعه‌های آن ابلاغ شده است که بر اساس آن هزینه حمل و نقل محصولات صادراتی به صورت زمینی، دریایی و هوایی و … باید بر اساس نرخ ارز دولتی یعنی همان ۴۲۰۰ تومان محاسبه شود. بر مبنای بندهای این بخشنامه دستگاه هایی در دولت که وظیفه حمل و نقل بار را بر عهده دارند باید هزینه خدمات خود را بر مبنای نرخ دولتی ارز محاسبه کنند و نهادهای نظارتی نیز موظف به پایش این مهم در دستگاه های مربوطه میباشند.

همچنین مقرر گردیده است که صادرکنندگان مجبور به فروش ارز خود بر اساس  ارز تک نرخی نباشند. نرخ ارز برای صادرکنندگان کوچک کشور نیز به زودی مشخص و اطلاع رسانی می شود.

بر اساس گزارشات روزهای اخیر، صادرکنندگان محصولات مختلف برای محاسبه نرخ ارز به دست آمده از تجارت خود، با سرگردانی مواجه شده اند. دولت نیز برای حل این مشکل برای صادرکنندگان خرد وارد عمل شده است.

بر اساس شنیده ها، معاون اول رئیس جمهور مصوبات این جلسه ویژه را  به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.