افزایش نسبی قیمت جهانی طلا

افزایش نسبی قیمت طلا

در آغاز معاملات روز پنجشنبه در بازارهای جهانی، قیمت طلا شاهد افزایش نسبی بود ولی همچنان افزایش ارزش دلار مانع بزرگی بر ای رشد قیمت طلا میباشد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از رویترز، با ادامه پیدا کردن سیر نزولی قیمت طلا در هفته های اخیر، دیروز یعنی چهارشنبه قیمت طلا، پایین ترین سطح خود در ۶ ماه اخیر را تجربه کرد. اما امروز این روند تغییر کرد و قیمت طلا شاهد افزایش نسبی بود ولی نتوانست نسبت به قیمت روز گذشته خود فاصله چندانی بگیرد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز به ۱۲۶۹ دلار رسیده که نسبت به روز قبل افزایش نسبی ۰٫۱  درصدی را نشان می دهد. لازم به ذکر است که قیمت طلا در روز چهارشنبه از مرز ۱۲۶۵ دلار نیز پایین تر رفت که این مقدار پایین ترین قیمت طلا از ماه دسامبر سال جاری تاکنون به حساب می آید.

همانطور که گفته شد افزایش ارزش دلار یکی از موانع بسیار مستحکم برای رشد قیمت طلا میباشد. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر جهانی امروز دوباره افزایش پیدا کرد و به میزان ۹۵٫۱۰ واحد رسید که این مقدار رکوردی برای این شاخص از ماه جولای  ۲۰۱۷ تاکنون می باشد.

بر اساس تحلیل عده ای از کارشناسان اقتصادی، جنگ تجاری بین دو ابر قدرت آمریکا و چین، نگرانی های گسترده ای را در بازارهای بین المللی به وجود آورده است.  رئیس فدرال رزرو در اظهارات مهمی خبر از افزایش تدریجی نرخ بهره در ماههای آینده داده است که این مطلب به تقویت ارزش دلار بسیار کمک می‌کند.

بانک مرکزی اروپا نیز در بیانیه ای اعلام کرده است که در حال حاضر نمی تواند نتیجه تنش های تجاری بین آمریکا به دیگر شرکای اقتصادی اش را بر روی سیاست های پولی این بانک بررسی کند. ولی تاکید کرده که امید چندانی برای بهبود این روند ندارد.