سهام، سود سپرده، دلار، سکه یا ملک؟؟؟

سود

تا الان در هر دولتی از این ۵ اهرم برای بدست آوردن نقدینگی و کسب سود های رانتی استفاده می شود، همچنین انحصاری بودن این ۵ عامل موجب شده که هر دولتی دست خالی از میدان دوره خودش را به پایان نرساند.

⚖دلار و سکه:

دلار و سکه حدودا دوره های ۴ ساله دوم رشد میکنند و در هر دولت در نیمه دوم ۴ سال دوم، دو دوره رشد را ثبت میکنند. در دولت فعلی یک دوره رشد به پایان رسیده و دوره بعدی مدت دار خواهد بود.(یعنی به صورت فرسایشی رشد خواهد کرد)

💹سهام:

در دوره های ریاست جمهوری اصولا در سال پنج الی ششم سهام ها رشد میکنند و مردمی که به سمت سهام هجوم میبرند حداقل ۴ سال باید صبر کنند تا به پول اصلی خودشان برسند یا ۴ سال صبر کنند تا سودی کنند. چون در آن سال سهام ها رشد ۴ سال را انجام میدهند و رشد های ۵۰٪ الی ۵۰۰٪ در سهام ها ایجاد میشود که آن هم نه به دلیل رشد اقتصاد بلکه به دلیل رشد دلار و شناسایی سودی که عایدی ندارد.

🏢مسکن:

در هر دولت یک افزایش ۱۰۰٪ در قیمت مسکن رو میتوانیم تجربه کنیم و دوره مسکن طبق پیش بینی ما، برای انبوه سازی از قبل سال ۹۶ شروع و در سال ۱۴۰۰ در اوج قیمت ها خواهد بود.

سود

 

🏦سپرده بانکی:
همان طور که گفتیم سود از دغدغه های اصلی سرمایه گذاران است. برای همین افراد سپرده گذار به دنبال موسسه یا بانکی هستند که علاوه بر دارا بودن اعتبار، بیش ترین سود بانکی را نیز داشته باشد. با این بررسی ها سپرده گذاران میتوانند علاوه بر گرفتن بالاترین میزان سود بانکی از امنیت پول خود نیز اطمینان حاصل نمایند.
نرخ سود اعلام شده از سوی بانک مرکزی در سال ۹۶ برای سپرده های یک ساله به میزان ۱۵ درصد و سپرده های کوتاه مدت  به میزان ۱۰ درصد است.
مطمئنا باید منتظر افزایش سود سپرده های بانکی بود خبر هایی به گوش میرسد.

در نتیجه:

ریال دیگر ارزشی در آینده نخواهد داشت باید در هر حال با ریال ارزش سازی کرد و با سرمایه گذاری های عاقلانه در این بازی شکست نخورد.