نظر سنجی از روند این هفته قیمت اونس طلا؛ فعالان به صعود اونس چشم دوخته اند

قیمت اونس طلا

📊 به گزارش طلافروشان و به نقل از نظر سنجی سایت کیتکو: نظر مطرح ترین کارشناسان بین المللی در مورد قیمت جهانی، حاکی از صعودی بودن قیمت اونس طلا در هفته جاری می باشد.

نظر سنجی سایت کیتکو از روند این هفته اونس طلا:
بیشتر فعالان به صعود اونس چشم دوخته اند.

👤نظرات فعالین حرفه ای بازار

کولین سیزینسکی
(Colin Cieszynski)، استراتژیست ارشد بازار در SIA Weath Management

“من پیش‌بینی می‌کنم که در معاملات این هفته بنا به دلایلی شاهد افزایش قیمت اونس طلا جهانی باشیم. من احساس می‌کنم که بازگشت نزولی اخیر اونس طلا پایان یافته و اندیکاتورهای مومنتومی مثل RSI هم به سمت بالا بازگشته‌اند. قیمت سهام شرکت‌ها فعال در صنعت طلا و نقره سیر صعودی دارند، که اغلب نشانه مثبتی برای افزایش قیمت اونس طلا هستند. نشست فدرال رزرو آمریکا را پشت سر گذاشته‌ایم و این مرا به این فکر فرو برده که در کوتاه‌مدت چه عاملی موجب رشد ارزش دلار آمریکا خواهد شد؟ ”

 

👤فیل فلین (Phil Flynn)

تحلیلگر ارشد Price Futures Group و دنیل پاویلونیز (Daniel Pavilonis)، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures

هر دو فعال حرفه‌ای بازار بر این باورند که نگرانی‌ها از رشد تورم موجب افزایش قیمت اونس طلا خواهد شد. فلین و پاویلونیز به رشد دلار آمریکا در معاملات روز پنجشنبه اشاره کرده‌اند، درحالی‌که در بازار شاهد رشد قوی دلار آمریکا بودیم.

 

👤ریچارد بیکر (Richard Baker)

سردبیر Eureka Miner Report

“هر چند به نظر می‌رسد که قیمت اونس طلا و کالاهای اساسی در بازگشت نزولی قرار گرفته‌اند، اما این وضعیت می‌تواند به‌سرعت تغییر کند. افزایش تقاضا برای دارایی‌های حافظ ارزش و امن می‌تواند موجب افزایش قیمت اونس طلا شود.” او نسبت به ثبت اوج قیمتی جدید شاخص دلار در روز جمعه گذشته بدبین بود و معتقد است که در معاملات این هفته، به خاطر بازگشت صعودی یورو شاهد افت ارزش دلار آمریکا در بازار خواهیم بود.”به‌احتمال‌زیاد قیمت اونس طلا در معاملات این هفته به ۱۳۰۰ دلار و قیمت نقره به ۱۷ دلار باز خواهد گشت.”

 

👤مارک لیبویت (Mark leibovit)

سردبیر VR Gold Letter

این فعال حرفه‌ای بازار هم انتظار افزایش قیمت اونس طلا را دارد. “به نظر می‌رسد که عوامل فصلی سریع‌تر از دوره‌های قبل بر بازار تأثیر گذاشته‌اند. من انتظار دارم که این هفته قیمت اونس طلا افزایش یابد.”

 

👤آدریان دی (Adrian Day)

رئیس و مدیر شرکت مدیریت سرمایه Adrian Day

“کاملاً مشخص است که مراحل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بر قیمت اونس طلا تأثیر داده شده است. در واقع از اواخر سال ۲۰۱۵، همواره با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، قیمت اونس طلا پیش از افزایش نرخ بهره پایین می‌آید و بعد از آن دوباره افزایش می‌یابد.”

 

👤جیم وایکوف (Jim Wyckoff)

تحلیلگر ارشد تکنیکال بازار در کیتکو

“وضعیت تکنیکال بازار اونس طلا بهبود یافته و هفته گذشته هم جریانات ریسک گریزی بازار اندکی تشدید شده است.”

 

👤رالف پرستون (Ralph Preston)

رئیس شرکت Heritage West Financial

پرستون پیش‌بینی می‌کند که این هفته قیمت اونس طلا باز هم تحت‌فشار قرار خواهد گرفت. “از دید ماهانه و فصلی، قیمت اونس طلا از سوی ۱۳۵۰ دلار محدود شده است و بازار هم هنوز آمادگی لازم برای شروع رالی صعودی را ندارد. شاید به خاطر تشدید تنش‌های سیاسی، قیمت اونس طلا افزایش یابد، اما با این حال من فکر نمی‌کنم که در میان رشد ارزش دلار آمریکا شاهد رشد قابل‌توجه قیمت اونس طلا باشیم.”

 

👤دیوید مدِن (David Madden)

تحلیلگر بازار در CMC Markets

این فعال حرفه‌ای بازار طلا معتقد است، از زمانی که قیمت اونس طلا نتوانسته به بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روز عبور کند، روند میان‌مدت اونس طلا هم به نزولی تغییریافته است.

 

👤کوین گردی (Kevin Grady)

رئیس شرکت Phoenix Futures and Options

گردی معتقد است که روند این هفته اونس طلا خنثی است و بازار از سوی مقاومت‌های ۱۳۱۳ و ۱۳۲۰ دلار تحت‌فشار قرار دارد. “تا زمانی که قیمت اونس طلا به بالای ۱۳۲۰ دلار نرسیده، من از خرید اونس طلا خودداری خواهم کرد.”

 

👤جورج گرو (George Gero)

مدیر RBC Wealth Management

این تحلیلگر بازار معتقد است که اونس طلا روند خاصی ندارد و منتظر است تا قرارداد های آپشن در پایان ماه ژوئن منقضی شوند. او هنوز به تحلیل و ارزیابی نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا ادامه می‌دهد. “ماریو دراگی بازار را شوکه کرده است. او گفته است که نرخ بهره تا یک سال آینده افزایش نخواهد یافت. چنین ادعایی از سوی بانک مرکزی بی‌سابقه است.”