روند قیمت طلا در روزهای آینده چگونه خواهد شد؟؟؟

روند قیمت طلا

پیش بینی روند قیمت طلا در روزهای آینده یکی از سوالات مهم و اساسی است که در پی برگزاری نشست موسسه فدرال رزرو آمریکا در تاریخ ۱۲ و ۱۳ ژوئن ذهن بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به خود مشغول کرده است.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکونیوز، برخی کارشناسان موسسات اقتصادی بر این باورند که احتمالا موسسه فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مطلب باعث فشار بسیار زیاد بر روی قیمت جهانی طلا خواهد شد.

در  گزارش یکی از این تحلیل گران رشد اقتصادی به نام “چارلی ندوس” آمده است که: قبل از برگزاری نشست فدرال رزرو روند قیمت طلا با کاهشی خواهد شد ولی پس از برگزاری این نشست و اعلام بیانیه پایانی این روند تغییر خواهد کرد و قیمت جهانی طلا رویه صعودی را در پیش خواهد گرفت. در ادامه این گزارش آمده است که  از ماه دسامبر ۲۰۱۵ میلادی به بعد قیمت جهانی طلا پس از اعلام افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، رشد نسبی داشته است.

کارشناس برجسته موسسه  “آر بی سی ولس منجمنت” نیز در اظهار نظر خود می گوید که: چون تاثیر افزایش نرخ بهره در روند قیمت طلا جهانی بارها به اثبات رسیده است، این بار نیز همین مسئله تکرار خواهد شد و روند قیمت طلا پس از برگزاری نشست افزایشی خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که گروهی از کارشناسان نظر دیگری دارند و به عقیده آنها سیر نزولی قیمت طلا که در روزهای گذشته اتفاق افتاده است، ناشی از افزایش ارزش دلار می باشد که این امر تقاضای سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی را به دنبال آورده است.