تداوم رشد افسارگسیخته قیمت سکه + جدول

قیمت سکه

سیر صعودی قیمت سکه که از اوایل هفته جاری آغاز شده است همچنان ادامه دارد و امروز نیز با  جهش ۶۸ هزار تومانی روبرو شد.

به گزارش طلافروشان، قیمت سکه برای هر قطعه طرح جدید در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۷، به دو میلیون و ۵۷۱ هزار تومان رسید که در مقایسه با روز گذشته رشد ۶۸ هزار تومانی را نشان می دهد.

قیمت سکه طرح قدیم نیز نسبت به روز گذشته با ۳۵ هزار تومان افزایش، دو میلیون و چهارصد و سی و نه هزار تومان معامله شد. نیم سکه بهار آزادی نیز از این قافله عقب نمانده و با افزایش قیمت ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته رقم یک میلیون و ۲۵۳ هزار تومان را برای خود ثبت کرد و در آخر هر قطعه سکه ربع بهار آزادی نیز به مبلغ ۷۱۱ هزار تومان معامله شد که رشد ۹ هزار تومانی را به دنبال داشت.

بر اساس نظر فعالان صنف طلا و جواهر، در حال حاضر با بازار بسیار هیجانی روبرو هستیم که قیمت ها دائماً در حال نوسان می باشد تا جایی که سکه با حبابی بی سابقه در حدود ۵۰۰ هزار تومان به فروش میرسد. نباید در بازار ملتهب خرید کرد که منجر به ضرر شود و هفته آینده نیز وضعیت بازار و قیمت‌ها بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود. تقاضای زیادی وارد بازار سکه شده که رشد کاذب قیمت را به همراه آورده است. گاها بازار به طور شایسته رصد نمی‌شود؛ لذا مردم باید مراقب باشند که از نوسانات آسیب نبینند. با توجه به شرایط فعلی، پیش‌بینی می‌شود ظرف روزهای آینده بانک مرکزی به بازار سکه ورود کند و قیمت‌ها کاهشی شود.

در این اوضاع بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا ۴۲۲۷ تومان قیمت  خورد نسبت به روز گذشته سه تومان افزایش را تجربه کرده است. البته نرخ هر یورو با ۵ تومان کاهش به ۴۹۶۵ تومان رسیده است.

قیمت سکه