پیش بینی هفته ای پرنوسان، برای قیمت جهانی طلا

پرنوسان

قیمت جهانی طلا تحت تاثیر انتشار خبرهایی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نشست رهبران آمریکا و کره شمالی روند کاهشی به خود گرفت اما کارشناسان معتقد هستند با توجه به انتشار آمارهای مهم اقتصادی بین المللی از یک سو و برگزاری نشست فدرال رزرو  آمریکا و بانک مرکزی اروپا می توان انتظار داشت که هفته ای پرنوسان برای طلا در پیش خواهد بود.

به گزارش طلا فروشان و به نقل از رویترز،  نشست تاریخی رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور موجب وارد آمدن فشار زیادی بر قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی شده است. از طرف دیگر ‌پیش بینی‌ها مبنی بر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا که در روز چهارشنبه قرار است برگزار شود نیز باعث بالا رفتن ارزش دلار و به تبع آن کاهش قیمت جهانی طلا گردیده است.

ترامپ

پس از دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روزنه هایی مبنی بر توافق واقعی میان این دو کشور  گشوده شده است. بازارهای بین المللی نیز منتظر اظهار نظر جرمی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا پس از نشست روز چهارشنبه هستند. بیانیه پایانی این نشست و لحن اظهارات رئیس فدرال رزرو خواهد بود که نشان می دهد روند سیاست های پولی و نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده چگونه خواهد بود. بانک مرکزی اروپا نیز طی روزهای آینده نشست های خود را برگزار خواهد کرد و پیش بینی می شود برنامه خود برای پایان دادن به خرید اوراق قرضه تا اواخر امسال را اعلام خواهد کرد. از مجموعه تحولات این روزها به نظر می رسد که به دلیل ابهامات فراوان در سرنوشت جنگ تجاری در عرصه بین المللی کاهش شدید در قیمت جهانی طلا به وجود نخواهد آمد اما هفته ای پرنوسان برای طلا در پیش خواهد بود و باید منتظر نتیجه این تحولات در روزهای آتی بود.

با توجه به تحولات اقتصادی و سیاسی این روزها شاخص ارزش دلار آمریکا با ۰٫۳   افزایش، رقم ۹۳٫۸۱ واحد را در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی برای خود ثبت کرده است. هر اونس طلا نیز امروز در بازار جهانی به قیمت ۱۲۹۸ دلار معامله شده است که حدود ۰٫۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.