احتمال کاهش قیمت جهانی طلا در هفته جاری

کاهش قیمت جهانی طلا

طبق تحلیل مدیر موسسه سرمایه‌گذاری تکنیکال ریسرچ، طلا طی هفته پیش رو و همراه با برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا با کاهش قیمت مواجه خواهد شد.

به گزارش طلافروشان و به نقل کیتکو نیوز از مصاحبه سی ان بی سی با لوییز یامادا مدیر موسسه سرمایه گذاری تکنیکال ریسرچ، قیمت طلا در هفته جاری به حدود ۱۲۵۰ دلار در هر اونس نیز خواهد رسید.

در این مصاحبه وی همچنین بیان کرده است که: در صورت عدم توانایی طلا برای تثبیت سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلار، کاهش قیمت هر اونس طلا تا حدود ۱۲۵۰ دلار در هفته آینده بسیار محتمل میباشد. تلاش طلا برای عبور کردن از سطح ۱۳۶۰ دلار طی سه سال متوالی گذشته با شکست روبرو شده است و واکنش منفی این سطح قیمتی می تواند موجب کاهش قیمت دوباره آن برای هفته های پیش رو گردد

وی همچنین اضافه کرده است که با توجه به پیشینه قیمت طلا از سال ۲۰۱۱ تاکنون، می توان فهمید که این فلز گرانبها کاهش قیمت ۴۵ درصدی را تجربه کرده است. در هفته های پیش رو نیز شاخص سهام و روند صعودی ارزش دلار دو عامل مهم برای فشار بر قیمت جهانی طلا می باشد.

لازم به ذکر است که نشست ماه ژوئن موسسه فدرال رزرو آمریکا نیز می تواند باعث تغییرات مهمی بر قیمت جهانی طلا و همچنین نوسانات ارزش دلار شود. پیش بینی ها از افزایش بیست و پنج صدم درصدی نرخ بهره در آمریکا حکایت دارد.