پیش بینی روند صعودی نرخ طلای جهانی

روند صعودی

تازه ترین تحلیل های موسسه سرمایه گذاری “ای جی” حاکی از آن است که قیمت طلا در مراحل مقدماتی یک روند صعودی کامل قرار گرفته است.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکو نیوز،  با توجه به اینکه در روزهای اخیر قیمت طلا برای هر اونس در محدوده ۱۲۹۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان بوده است ولی موسسه سرمایه گذاری “ای جی” در تازه ترین گزارش خود بیان کرده است که روند صعودی کامل قیمت طلا در بلند مدت بسیار محتمل میباشد و سرآغاز این روند کاملاً مثبت برای این فلز گرانبها در حال شروع شدن است.

یکی از دلایل  پیش‌بینی را می‌توان در جنگ تجاری بین ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا جستجو کرد. اختلاف سیاست‌های مالی موسسه فدرال رزرو آمریکا با بانک های معتبر و بزرگ بین المللی از جمله اروپا و آسیا می تواند زمینه را برای روند صعودی قیمت طلا بسیار هموار کند. دولت آمریکا افزایش نرخ بهره را در دستور کار خود قرار داده است ولی بانک های مرکزی کشورهای اروپایی، کانادا و همچنین ژاپن سیاست های انبساطی را دنبال می کند و همچنان به پایین نگه داشتن نرخ بهره در مجموعه های خود اصرار می ورزند.

یکی دیگر از علل رشد چشمگیر قیمت جهانی طلا و ادامه دار بودن آن در بلند مدت، از دست رفتن جایگاه دلار آمریکا به عنوان یک ارز برتر و همه گیر در نظام مالی و پولی جهان می باشد. یعنی کشورها به کاهش دادن سهم دلار در ذخایر ارزی ملی خود روی آورده‌اند. این رویکرد در تورم و نرخ بهره در جهان آثار بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد داشت. در صورتی که سیاست کاهش ذخایر ارزی به صورت دلار بین کشورهای بزرگ جهان اشاعه پیدا کند، شاهد افول شدید ارزش دلار در سال های آینده خواهیم بود و این مطلب پیش‌بینی‌های موسسه از روند صعودی کامل قیمت جهانی طلا را تقویت خواهد کرد.