بازار طلا تا ۳۰ سال آینده رضایت بخش خواهد بود

بازار طلا

طبق پیش بینی شورای جهانی طلا، وضعیت بازار طلا در بازه بلند مدت ۳۰ ساله خوب و مثبت خواهد بود و رضایت سرمایه گذاران این حوزه را جلب خواهد کرد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکو نیوز، جان ردی رئیس بخش تحقیقات بازار این شورا اعلام کرده است که: به علت پیشرفت های تکنولوژی طی سی سال آینده به احتمال زیاد صنف طلا و جواهر نیز تغییر چهره خواهد داد ولی ارزش سرمایه گذاری روی بازار طلا به عنوان یک مکان مطمئن، برای این کالا حفظ خواهد شد و تقاضای جهانی  برای این فلز گران بها استمرار خواهد یافت.

وی همچنین تاکید کرده است که:  طی سال‌های آینده احتمالا ساختار بازار سرمایه حفظ خواهد شد و طلا نیز به عنوان جزئی از این سیستم مالی و سرمایه ای بین المللی است.  یکی از گزینه های احتمالی تغییر ساختار اساسی طی سال‌های آینده، شیوه مبادلات در بازار بین المللی طلا می باشد. با توسعه فناوری های دیجیتال و به روز شدن دانش و تجربه ها در این حوزه، سرمایه گذاران و همچنین خریداران کلان بازار طلا می توانند به صورت دیجیتال در بازارهای بین المللی اقدام به معامله و خرید و فروش کنند.

جان ردی رئیس بخش تحقیقات بازار شورای جهانی طلا ادامه داد است که: علاوه بر توسعه ابزارهای دیجیتال که گسترش و توسعه بازار فلزات گرانبها را به دنبال خواهد داشت، توسعه فناوری در حوزه نرم افزارهای تلفن همراه نیز میتواند به عنوان یک عامل بسیار قوی برای تغییر چهره بازار طلا برای سرمایه‌گذاران و همچنین متقاضیان بزرگ مصرف کننده این فلز زرد در سطح جهان باشد.