خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

طلا فلزی ارزشمند است که در روزمره مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گیرد، اما خواص و مضرات طلا برای مردم به طور کامل روشن نیست.

در کتاب های قدیمی برای واژه طلا لغت هایی مانند زر، تلا، تابا، تله و الشمس به کار رفته است. در کتاب های کیمیاگران بیست و پنج لغت و کنایه برای طلا ذکر شده است.

خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

گفته شده که طلا از جیوه و گوگرد معتدل تشکیل می شود. و دارای طبیعتی گرم و تر است که به قلب نیرو می دهد.

 

این فلز گرانبها دارای خواص و همچنین مضرراتی است که شناختن آن ها کمک بسیار موثری در استفاده بهتر از آن می کند‌. پژوهشگران معتقد هستند که طلا اثرات منفی روی گلبول های سفید و قرمز مردان می گذارد و گلبول های سفید را ازبین می برد. و وقتی گلبول سفید از بین رود ایمنی بدن  بسیار کاهش می یابد. همچنین طلا به صورت یون از پوست آقایان عبور می کند و باعث اختلال کار کبد می شود.

در طرفی دیگر برای خانوم ها فوایدی زیادی دارد از جمله نابهنجاری های غددی و عصبی را از بین می برد و فشار عصبی را کاهش می دهد.

به نوشته روزنامه روسی وزگلیاد طلا فشار خون را پایین می آورد ولی نقره عملکرد عکس دارد. طلا نیز به رفع بیماری های قلبی بسیار کمک می کند.

شاید به همین خاطر است که در طب سوزنی در بعضی نقاط بدن از فلز طلا و در بعضی دیگر نقره استفاده می کردند.

طلا برای مردان برعکس زنان سودمند نیست و دارای تشعش هایی است که  در صورت برخورد باعث عقیم شدن مردان می شود.

خواص و مضرات طلا

در گذشته برای تقویت چشم و رفع درد چشم سرمه ای از طلا درست می کردند و آن را در وسط چشم می کشیدند.

از دیگر فواید طلا برای زنان رفع معده درد می باشد به این صورت که طلا را به صورت پودر کرده و آن را با اب میل کنید هم چنین باعث شادی و رفع غم و جلوگیری از افسردگی می شود

خواص و مضرات طلا برای زنان و مردان

اگر دور انگشتری که دست می کنید سیاه باشد احتمالا مریض هستید انگشتر طلا برا زنان از التهاب ناخن و پرش اعضا جلوگیری می کند.

یک نظر مرسوم از گذشته این است که برای زودتر به حرف آمدن کودکان در ظروف طلا به آن ها شیر دهیم.

طلا برای غش و ضعف نیز مفید است به این صورت که در زمان های گذشته اگر زنی غش می کرد یا بسیار ترسیده بود در ظرف آبی چند بار طلا فرو می کردند و آن را به زن می دادند. بعدها اروپاییان در قرن ۱۸ با این روش آشنا شدند و از آن تقلید می کردند.

خواص و مضرات طلا

پزشکان ژاپنی عقیده داشتند که اگر طلا را گرم کنند و به یکباره در آب سرد فرو برند ، با خوردن این آب امراض بدن بر طرف شده و شادابی روح را در پی دارد.

طلافروشان امیدوار است با شناخت خواص و مضرات طلا  بتوانید استفاده بهتری از این سنگ گرانبها بکنید.