ثبات قیمت جهانی اونس طلا

قیمت جهانی اونس

قیمت جهانی اونس طلا پس از تجربه کاهش در چند روز گذشته، شاهد ثبات نسبی در معاملات روز سه شنبه بود ولی کماکان از طرف قوی ماندن ارزش دلار و همچنین خبرهایی مبنی بر دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا همچنان تحت فشار می باشد.

به گزارش طلافروشان، تابلوی قیمت هر اونس طلا در بازار معاملات سنگاپور مبلغ ۱۲۹۷٫۳۱ را نشان می دهد که بیانگر عدم تغییر آن نسبت به روز گذشته می باشد ولی این مبلغ برای بازار آمریکا به ۱۲۹۶٫۹۰ دلار رسیده است و حدود ۰٫۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به اعتقاد یکی از کارشناسان بانک “ANZ” با توجه به روشن نبودن احتمال دیدار رهبران واشنگتن و پیونگ یانگ نمی‌توان تحلیل روشنی از رفتار قیمت جهانی اونس ارائه کرد و در این بین، بازار طلا در پی بررسی و پیش بینی افزایش نرخ بهره در آمریکا می باشد. به گفته رئیس جمهور کره جنوبی در سخنرانی روز دوشنبه خود، وی در حال تلاش برای دیدارها و مذاکرات بیشتر با رهبر کره شمالی می باشد تا بتواند زمینه را برای دیدار تاریخی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا فراهم کند.

قیمت جهانی اونس

بر اساس گزارش رویترز، پس از تجدید امید رئیس جمهور آمریکا نسبت به دیدار با رهبر کره شمالی، وضعیت ریسک در بازارها رو به بهبودی می رود و قیمت جهانی اونس از رکورد ۱۳۰۷٫۸۰ دلاری روز جمعه عقب نشینی کرد. شاخص دلار نیز به عدد ۹۴٫۳۷۶ در مقابل شش ارز بزرگ دیگر جهان رسید. با توجه به این شاخص و تحلیل آن می توان دریافت که ارزش یورو نسبت به دلار به پایین‌ترین قیمت خود در طول هفت ماه اخیر رسیده و سیر صعودی اوایل هفته آن کاملا از بین رفته است.

یکی از معامله گر های گروه “MKS” بیان کرده است که محدوده ۱۲۹۵ دلار سطح حمایتی خوبی برای طلا می باشد و قیمت جهانی اونس تلاش می کند بالای مرز ۱۳۰۰ دلار موقعیت خود را تثبیت کند.