جدیدترین تحلیل ها از روند کوتاه‌مدت قیمت طلا

جدیدترین تحلیل روند قیمت طلا

جدیدترین تحلیل تکنیکال موسسه “اف سی استون” حاکی از آن است که احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا وجود دارد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از گزارش اسکراپ رجیستر، جدیدترین تحلیل تکنیکال موسسه اف سی استون، سیر نزولی قیمت طلا تا میزان ۱۲۸۴ دلار در هر اونس نیز با توجه به ادامه روند صعود نرخ بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و همچنین بالا رفتن شاخص ارزش دلار بسیار محتمل می داند.

بر اساس مستندات موجود در این گزارش تحلیلی می توان از عواملی مثل تقویت ارزش دلار آمریکا و  فروکش کردن شعله های جنگ تجاری بین چین و آمریکا در جهت کاهش ارزش جهانی طلا نام برد.

جدیدترین تحلیل روند قیمت طلا

با بررسی روند تغییر قیمت ها در سال ۲۰۱۸ این مطلب به روشنی قابل ملاحظه است که در هفته گذشته قیمت جهانی طلا کاهش ۲٫۲  درصدی را تجربه کرده و بدترین کارنامه خود در سال مذکور را به جای گذاشته است. برمبنای جدیدترین تحلیل های کارشناسان بین المللی، در بازه کوتاه مدت، سطح حمایتی قیمت طلا ۱۲۸۴ دلار خواهد بود که اگر این سطح شکسته شود، کاهش قیمت این فلز گرانبها تا مبلغ ۱۲۸۰ دلار نیز امکان پذیر خواهد بود. در صورت از دست رفتن دوباره این سطح حمایتی بسیار مهم در قیمت طلا، قیمت ۱۲۶۰ دلار در هر اونس نیز به اعتقاد تحلیلگران بین المللی دور از ذهن نمی باشد.

از طرف دیگر جدیدترین تحلیل ها، سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلار را برای روزهای آینده در نظر گرفته اند که اگر طلا بتواند از این سطح عبور کند، روند افزایشی آن تا  ۱۳۰۸ دلار ادامه خواهد یافت.