افزایش مجدد قیمت ها در بازار سکه و طلا

بازار سکه و طلا

بعد از کاهش چندین باره قیمت در بازار سکه و طلا طی هفته گذشته، امروز (دوشنبه) شاهد افزایش چشمگیر قیمت طلا و سکه در بازار بودیم به نحوی که قیمت سکه طرح جدید دوباره مرز دو میلیون تومان را رد کرد.

به گزارش طلافروشان،  قیمت ها در بازار سکه و طلا نسبت به روز گذشته با افزایش چشمگیری مواجه شده است تا جایی که تا لحظه تنظیم این خبر قیمت آن به حدود دو میلیون و ۲ هزار تومن نیز رسیده  و نسبت به روز گذشته رشد ۷۰ هزار تومانی را تجربه کرده است. هر قطعه نیم سکه نیز با افزایش ۲۰ هزار تومانی با مبلغ ۹۷۵ هزار تومان و هر قطعه سکه ربع بهار آزادی نیز با افزایش ۱۰ هزار تومانی به قیمت ۶۵۰ هزار تومان در بازار سکه و طلا معامله شد. هر قطعه سکه گرمی نیز شاهد افزایش ۵ هزار تومانی بوده است.

امروز شاهد نوسان زیادی در قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بودیم که نتیجه این نوسانات افزایش ۷۲۰۰ تومانی بوده است و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را به ۱۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار سکه و طلا رسانده است. همچنین در بازار تهران شاهد نوسان و افزایش ۳۰ هزار تومانی قیمت طلای ۱۷ عیار (مظنه) نسبت به دیروز هستیم.

بازار سکه و طلا

محمد کشتی آرای در مصاحبه با خبرنگار تسنیم بیان کرده است که: علت این تغییر قیمت در بازار سکه و طلا داخلی، روند کاهشی قیمت طلای جهانی در نتیجه افزایش ارزش دلار در مقابل سایر ارزها میباشد. وی همچنین اضافه کرده است که این نوسانات تا بعد از ظهر امروز ادامه خواهد داشت و سپس به ثبات میرسد. وی این چنین ادامه داده است که سطح داد و ستد ها در ماه رمضان کاهش داشته و میزان تقاضا در سطح معقولی به سر می‌برد، بر همین مبنا میتوان نتیجه گرفت افزایش قیمت‌ها ناشی از نوسانات بین المللی در بازارهای جهانی میباشد.