افزایش چشمگیر قیمت طلا در هفته های آینده

افزایش قیمت طلا

تحلیلگران و کارشناسان برجسته اقتصادی موسسات مختلف معتقدند که کاهش های مکرر قیمت طلا در هفته های گذشته می تواند باعث رشد فزاینده ای در هفته های پیش رو گردد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکو نیوز، کارشناس و تحلیلگر موسسه “اسپرت مانی” بیان کرده است که: کاهش قیمت طلا در روزهای گذشته حاکی از آن است که طی هفته های پیش رو قیمت این فلز گرانبها به بیش از ۱۳۶۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

وی همچنین اضافه کرده است که ۱۲۷۰ دلار در هر اونس سطح حمایتی و مستحکم طلا در کوتاه مدت خواهد بود و قیمت طلا کمتر از این مقدار را تجربه نخواهد کرد.

این کارشناس  ارشد اقتصادی تاکید کرد که: روند کاهشی قیمت طلا و رسیدن آن به کمتر از ۱۲۹۰ دلار، رشد ۱۳ درصدی در هفته های آینده قابل پیش بینی خواهد بود و قیمت طلا به بیش از ۱۳۷۸ تا ۱۴۵۵ دلار برای هر اونس خواهد رسید.

افزایش قیمت طلا

این پیش‌بینی در حالی منتشر شده است که سیمونا گامبارینی یکی از کارشناسان برجسته موسسه “کاپیتال اکونومیکس” بیان کرده است که بدون پایان یافتن روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، قیمت طلا افزایش چشمگیری نخواهد داشت. طبق اظهار نظر این تحلیلگر ارشد تا پایان سال جاری قیمت جهانی طلا در محدوده  کنونی در نوسان خواهد بود.

وی همچنین اظهار داشته است که:  تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی یعنی زمانیکه سیاست های مالی فدرال رزرو آمریکا کاملا مشخص شده و افزایش نرخ بهره توسط این موسسه به احتمال زیاد متوقف خواهد شد، قیمت جهانی طلا در بازارهای بین المللی به بیش از ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید. وی همچنین تاکید کرده است که روند کاهش قیمت طلا به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس موجب افزایش تقاضا در بازارهای پر جمعیتی مثل هند و چین خواهد شد که به تقویت قیمت آن کمک خواهد کرد.