سطح حمایتی مستحکم طلا در قیمت ۱۳۰۰ دلار

سطح حمایتی

به اعتقاد کارشناس ارشد موسسه سرمایه گذاری سیتی ایندکس، بار دیگر طلا می‌تواند در قیمت ۱۳۰۰ دلار به سطح حمایتی مستحکمی دست پیدا کند.

به گزارش طلافروشان و به نقل از کیتکو نیوز، فواد رزاق زاده یکی از تحلیلگران موسسه سیتی ایندکس بیان کرده است که با احتمال روند نزولی ارزش دلار در روزهای آتی، شاهد افزایش قیمت طلا در بازارهای بین المللی خواهیم بود. با توجه به اتفاقات هفته های اخیر طلا ثابت کرده است که در قیمت ۱۳۰۰ دلار سطح حمایتی  مستحکمی را دارد و از طرف دیگر شاهد مقاومت بسیار خوبی از قیمت طلا در برابر افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز هستیم.

این استراتژیست سیتی اندیکس همچنین اظهار داشته است که تثبیت قیمت طلا  بالاتر از سطح ۱۳۰۰ دلاری علیرغم افزایش ارزش دلار و شاخص سهام، میتواند شاهد خوبی بر استحکام این سطح حمایتی برای طلا باشد.

سطح حمایتی

  وی همچنین بیان کرده است که برمبنای گزارشات، طلا در میانگین قیمتی ۲۰۰ روز گذشته خود توانسته است تثبیت شود و به اعتقاد ایشان روند نزولی قیمت طلا به پایین تر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس بسیار زودگذر و موقتی خواهد بود.

شواهد حاکی از آن است که اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۲۴ دلار را در روزهای آینده بشکند، توانایی رسیدن تا ۱۳۴۰ دلار در هر اونس را نیز پیدا خواهد کرد. امروز (چهارشنبه، ۱۶ ماه می)  قیمت طلا توانست اندکی از افت سنگین روز گذشته را جبران کند و از پایین ترین قیمت در سال ۲۰۱۸ اندکی رشد داشته باشد. قیمت طلا در روز گذشته به سطح ۱۲۹۷ دلاری رسید و در انتهای مبادلات نیز با ۱٫۷ درصد کاهش به قیمت ۱۲۸۸ دلار و ۱۳ سنت سقوط کرد  که این سطح از قیمت یک رکورد برای اونس طلا تحت تاثیر صعود دلار و سود اوراق قرضه از ابتدای سال تا الان می باشد.