اونس طلا ۱۳۶۰ دلاری در راه است ؟!!

اونس طلا

میانگین قیمت هر اونس طلا در  تازه ترین گزارشهای تحلیلی موسسه جی اف ام اس، به میزان ۱۳۶۰ دلار در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی شد.

به گزارش طلافروشان و به نقل از اسکراب رجیستر، تازه ترین گزارش های موسسه جی اف ام اس حاکی از آن است که با توجه به تنش ها و نگرانی‌های فزاینده در بازارهای بین المللی، تقاضای سرمایه گذاری در مکان ها و کالاهای امن و راهبردی در سال ۲۰۱۸ شدت گرفته است که می‌تواند یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت هر اونس طلا باشد. برمبنای همین تحلیل، میانگین قیمت برای هر اونس طلا چیزی در حدود ۱۳۶۰ دلار پیش بینی شده است و ظرفیت این را دارد که به بیش از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نیز دست پیدا کند.

این موسسه همچنین در گزارش های خود پیش بینی کرده است که قیمت  طلا در سال جاری میلادی مقادیر کمتر از ۱۲۷۰ دلار را تجربه نخواهد کرد. همچنین تشدید تنش‌ها و ابهامات سیاسی توانایی آن را دارد که روند صعودی قیمت هر اونس طلا را تشدید کند. از جمله این نگرانی ها و ابهامات، سیاست های رئیس جمهور آمریکا در موضوع خاورمیانه است که هرگونه تنش جدید در این منطقه می توانند تقاضای این سرمایه امن را به شدت بالا ببرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که تقاضای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری طلا نیز برای ماههای آینده روند صعودی فزاینده ای را در پیش خواهند گرفت.

اونس طلا

بارت ملک از موسسه تی دی اس  نیز در جدیدترین گزارش خود تاکید کرده که در کوتاه مدت قیمت اونس طلا می تواند تا ۱۳۲۰ دلار نیز افزایش پیدا کند ولی برای ادامه روند صعودی قیمت، بازار نیازمند اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری است. او گفته است که برای پیش بینی قیمت اونس طلا باید صبر کرد تا تاثیر تحولات سیاسی بین المللی بر روی بازارهای سهام روشن شود که اگر این تحولات باعث کاهش شاخص سهام شود، قیمت اونس طلا روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.