سود خریداران طرح پیش فروش سکه چقدر است؟+ جدول

پیش فروش سکه

طرح پیش فروش سکه طبق تحلیل کارشناسان  و بر مبنای پیش بینی آنها اگر قیمت سکه در روزهای آینده روند نزولی تا مبلغ یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را طی کند، برای خریداران در موعدهای یک ماهه تا یک ساله بین ۱۳٫۲ تا ۳۳٫۳ درصد سود خواهد داشت.

به گزارش طلافروشان، طرح پیش فروش سکه که از آذرماه سال گذشته شروع شد و در بهمن ماه نیز با شرایط جدید تمدید شد، امروز از سوی بانک مرکزی به صورت کامل متوقف گردید و  ۲۶ اردیبهشت ماه نیز نخستین موعد سررسید تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده می باشد در آستانه نزدیک شدن به آن قرار داریم.

آمار نهایی از طرح پیش فروش سکه حاکی از آن است که حدود هفت میلیون و ۲۶۰ هزار قطعه سکه تمام بهار و همچنین ۲۲۵ هزار قطعه سکه نیم بهار آزادی به فروش رفته است. با توجه به وزن هر قطعه سکه تمام (۸٫۱۳۳  گرم) و نیم سکه (۴٫۰۶۶ گرم) میتوان تخمین زد که در حدود ۶۰ تن طلا برای ضرب این سکه ها و توزیع آن بین خریداران نیاز است.

پیش فروش سکه

بررسی های کارشناسان و همچنین پیش‌بینی آنها حاکی از آن است که با توجه به قیمت‌های فعلی و همچنین قیمت احتمالی سکه در آینده، اغلب مشارکت‌کنندگان در طرح پیش فروش سکه سود بیشتری از سود سپرده های بانکی به دست خواهند آورد. براین اساس پیش‌خرید کنندگان سکه یک ماهه ۱۳٫۲ درصد، سه ماهه ۱۶٫۸ درصد، ۶ ماهه ۲۲٫۳ درصد، ۹ ماهه ۲۷٫۶ درصد و یک ساله ۳۳٫۳ درصد سود کسب می‌کنند.

البته لازم به ذکر است که در مورد واکنش بازار به عرضه سکه های پیش فروش شده نمی توان نظر قطعی داد که قیمت هر قطعه سکه چه مقدار خواهد شد.

در جدول زیر سود بدست آمده بر اساس هر یک از موعد های پیش فروش سکه برای قیمت‌های احتمالی مختلف بازار نشان داده شده است که به خوبی گویای سود مناسب پیش خرید کنندگان سکه می باشد.

سود خریداران طرح پیش فروش سکه

سود خریداران طرح پیش فروش سکه