توقف پیش فروش سکه در سررسید سه ماهه

پیش فروش سکه

پس از توقف ثبت نام پیش فروش سکه در مورد موعد یک ماهه، بانک مرکزی دستور توقف پیش فروش در سررسید سه ماهه را نیز از امروز صادر کرد.

به گزارش طلافروشان هفته گذشته بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طبق دستورالعملی به بانک های عامل پیش فروش سکه اعلام نموده بود که پیش فروش سکه در موعد یک ماه را متوقف کنند.  البته در همان زمان نیز خبرهای غیر رسمی مبنی بر توقف پیش فروش سکه در موعد سه ماه نیز به گوش می رسید. این خبر در آن موقع اجرا نشد اما امروز (یکشنبه) بانک مرکزی دستور توقف ثبت نام برای پیش فروش سکه در سررسید سه ماهه را نیز صادر کرد.

طبق اظهارات مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی، علت این دستورالعمل برنامه ریزی برای تولید سکه های با کیفیت بیان شده است. وی همچنین بیان کرده که اعتماد مردم برای تولید و توزیع سکه های با کیفیت باید لحاظ شود و با توجه به حساسیت این کار در خط تولید و همچنین محدودیت هایی که در ضرابخانه های بانک مرکزی وجود دارد، پیش فروش سکه در موعد هایی که ظرفیت های آن ها پر شوند متوقف خواهد گردید. بر همین مبنا تاکنون دستورالعمل توقف ثبت نام پیش فروش سکه در موعد های یک و سه ماهه ابلاغ شده است.

پیش فروش سکه

بر اساس اعلام قبلی بانک مرکزی قیمت پیش فروش بر اساس هر یک از سررسید ها به شرح زیر اعلام شده بود:

سررسید یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان

سررسید سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان

سررسید شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ میلیون تومان

سررسید نه ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان

سررسید دوازده ماهه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

سررسید هجده ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

سررسید بیست و چهار ماهه یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان