قیمت طلا در شیب افزایش قیمت

قیمت طلا می تواند سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری را بشکند همچنین کارشناسان اقتصادی سرمایه گذاران بین المللی را ترغیب به سرمایه گذاری در بازار طلا می کنند.به گزارش طلافروشان به نقل از کیتکو نیوز، برخی کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که قیمت طلا در نهایت طی ماه های آتی روندی به سمت بالا خواهد داشت و تنها مساله پر اهمیت در شرایط کنونی زمانی است که روند صعودی قیمت طلا آغاز می شود.

قیمت طلا نتوانسته است سطح ۱۳۵۰ دلاری را حفظ کند و در روزهای اخیر بار دیگر با کاهش روبرو شده است. قیمت طلا هفته قبل با کاهش ۲ درصدی همراه بوده است. قیمت نقره نیز در این مدت با کاهش ۲ درصدی مواجه شده است.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه بلولاین فیوچرز اذعان کرد: سرمایه گذاران بین المللی باید به فکر سرمایه گذاری بلند مدت در بازار طلا باشند و توجهی به روند کوتاه مدت قیمت طلا نداشته باشند. وی پیش بینی کرده است که ارزش دلار آمریکا در انتهای امسال ۵ درصد دیگر کاهش می یابد و قیمت طلا تا پایان امسال افزایش بیشتری خواهد داشت.

پایین امدن ارزش دلار آمریکا از یک طرف و تشدید نگرانی ها نسبت به تنش های تجاری بین چین و آمریکا سبب شد تا قیمت طلا امروز دوشنبه بار دیگر با افزایش مواجه شود. بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با ۰٫۳ درصد افزایش به بیش از هزار و ٣٢٩ دلار رسیده است.

 

قیمت طلا هفته گذشته با کاهش ۱٫۷ درصدی روبرو شده که این بیشترین کاهش هفتگی قیمت از ۸ دسامبر حساب می شود.البته قیمت طلا در سه ماه نخست امسال با افزایش ۱٫۷ درصدی همراه شده است. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با ۰٫۳ درصد کاهش روبرو شده و به ۸۹٫۹۲ واحد رسیده است.

 

چین تعرفه های تجاری ۲۵ درصدی علیه واردات ۱۲۸ کالای آمریکایی وضع کرده است.در ادامه تنش های مربوط به پرونده حمله به جاسوس سابق روسی در انگلیس، مسکو ۶۰ دیپلمات را اخراج کرده است. شنیده ها حاکی از ان است که انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

در وضعیت فعلی دولت ترامپ به نظر می رسد بر روی شن در حال طراحی راهکارهای خود است و باید منتظر بود تا واکنش اقتصاد امریکا به این تغییرات چیست. امریکا کسری بودجه ۳۷۵ میلیارد دلاری دارد که این موضوع اصلا برای مصرف کنندگان بازار امریکا مناسب نیست.به نظر کارشناسان استخراج و معدن ، بر خلاف عوامل افزایشی در قیمت طلا به نظر من الان زمان مناسبی برای خرید طلا نیست .