سرمایه گذاری طلا تنها سرمایه گذاری مطمئن

فرصت طلایی خرید طلا در روزهای اخر اسفند

سرمایه گذاری طلا به باور اریک اسپروت کارشناس اقتصادی با توجه به شرایط اقتصادی و تنش های سیاسی موجود در جهان  تنها سرمایه گذاری مطمئنی است که می توان روی آن حساب کرد .به گزارش طلافروشان به نقل از کیتکو نیوز، اریک اسپروت کارشناس ارشد اقتصادی و رئیس موسسه سرمایه گذاری اسپروت اذعان کرد: از نظر من  در شرایطی که اقتصاد جهانی با بحران بدهی و کسری بودجه کشورهای توسعه یافته روبرو است، بانک های مرکزی جهان به خصوص فدرال رزرو قادر به افزایش بیشتر و سریعتر نرخ بهره نخواهند بود که این عوامل باعث خواهد شد قیمت جهانی طلا و نقره در ماه های آتی به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

از نظر اسپروت مهمترین عوامل در بیشتر شدن قیمت  به عنوان مکان امن سرمایه گذاری طلا و حافظ ارزش دارایی ها در مقابل نوسانات عدم توانایی در افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ،نوسانات بازارهای سهام ،اوضاع مالی جهان و تنش های سیاسی و ژئوپلتیک از جمله جنگ تجاری است و با توجه به قرارا گرفتن طلا در سطوحی که با رکورد های قیمتی برای سرمایه گذاری طلا فاصله چندانی ندارد ،امکان افزایش به قیمت های جدید در سطوح بالاتر تقویت شده است.

وی هم چنین بیان داشت: اوضاع مالی جهان به شکلی است که دیگر تحمل افزایش بیشتر نرخ بهره را ندارد. ما اکنون با بحران بدهی ۳۵۰ تریلیون دلاری روبه رو هستیم و هر یک درصد افزایش نرخ بهره به معنای آن است که ۳٫۵ تریلیون دلار به هزینه بهره افزوده خواهد شد.
گفتنی است که؛ در سال گذشته انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهوری امریکا، باعث تغییرات قیمت طلا شد. در دوران‌های عدم اطمینان طلا همواره به‌عنوان دارایی امن، پناهگاه مردم برای ذخیره‌سازی دارایی آنها بوده است.

از سوی دیگر با تغییر قیمت جهانی طلا، قیمت طلای داخلی نیز تغییر می‌کند. در دوره انتخابات امریکا نیز مردم انتظار ایجاد تنش‌ها را داشتند، از این رو به سمت این کالا هجوم آورده و باعث افزایش قیمت آن شدند.

از سوی دیگر در روزهای قبل افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو امریکا باعث کاهش قیمت طلا شد. از آنجایی که ترامپ نیز با صراحت خواستار افزایش این نرخ بوده، باعث ایجاد دو گانگی خاصی در این تغییرات شده است.